محاسبه قیمت رنگ روغن ساختمان

نقاشی ساختمان یکی از کارهای بزرگی است که بسیاری از موارد را باید قبل شروع به  انجام آن در نظر بگیرید. اینکه قصد دارید خودتان امور نقاشی را به عهده بگیرید یا آن را به یک نقاشکار حرفه ایی بسپارید، تصمیم و ایده ایی خوبی است، اما برای اینکه فرآیند رنگ آمیزی ساختمان باب میل شما پیش رود، نیاز است که قبل از شروع، قیمت رنگ روغن ساختمان یا هر رنگ دیگری که مدنظر شماست محاسبه گردد.

برای اینکه بتوانید قیمت هر فوت مربع رنگ روغن خانه را محاسبه کنید، ابتدا لازم است که مساحت سطوحی که قصد رنگ آمیزی آن ها را دارید را محاسبه نمایید. علاوه بر درنظر گرفتن قیمت رنگ روغن ساختمان، نیاز است که هزینه ی ابزارهای مورد نیاز در فرآیند نقاشی ساختمان را نیز درنظر بگیرید. که اگر برای انجام رنگ آمیزی ساختمان یک استادکار یا نقاشکار متخصص را بیاورید، تمام هزینه های کار و لوازم خود را در قیمت رنگ روغن ساختمان می گنجاند و از شما هزینه ی آن ها را دریافت می کند.

در ادامه به نحوه ی فرآیند محاسبه قیمت رنگ روغن ساختمان می پردازیم:

اندازه گیری ساختمان برای محاسبه قیمت رنگ روغن

برای اندازه گیری ساختمان به منظور محاسبه قیمت رنگ روغن ساختمان ، دیوارهای خارجی، محیط خانه و یا طول ترکیبی تمام دیوارهای بیرونی به جز ایوان را در نظر بگیرید.
محیط را در ارتفاع خط سقف یا نقطه ایی که بالای دیوار خارجی به سقف می رسد، ضرب کنید. اگر ساختمان شما دارای شیروانی است، نیمی از ارتفاع یک طبقه را به کل ارتفاع خط سقف اضافه نمایید تا اندازه ی تقریبی از قسمت بالایی خانه که شامل شیروانی است را بدست آورید.
اکثر خانه ها یا ساختمان ها در هر طبقه 9 فوت (2.7 متر) ارتفاع دارند که برای شیروانی باید 4.5 فوت (1.4 متر) را به آن اضافه کنید.
به عنوان مثال، اگر خانه شما 24 فوت (7.3 متر) در 35 فوت (11 متر) و 2 طبقه ارتفاع داشته باشد.
مساحت فوت مربع
 2,655= 118* 22.5=(35+35+24+24) * (9+9+4.5)

نکته:  زحمت اندازه گیری مساحت در و یا پنجره را به خود ندهید، چرا که رنگ روغن اضافه ایی که بر اساس محاسبه برایتان باقی مانده را می توانید برای رنگ آمیزی مواردی همچون، ایوان، نرده و یا قاب پنجره استفاده نمایید.

 

 

محیط یک اتاق را در ارتفاع سقف ضرب کنید تا مساحت دیوار را پیدا کنید.

برای برآورد قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغن یک اتاق، مساحت کل دیوار اتاق را به دست آورید. محیط اتاق (طول ترکیبی همه اطرف اتاق) را اندازه بگیرید و آن را در ارتفاع سقف ضرب کنید. به عنوان مثال، اگر محیط اتاق شما 55 فوت (17 متر) و سقف 10 فوت (3.0 متر) ارتفاع داشته باشید، مساحت دیوارها 550 فوت مربع (51 متر مربع) است.
اگر اتاق در و پنجره دارد، مساحت هر یک را اندازه بگیرید و برای برآورد دقیق تر، آن را از قسمت دیوار کم کنید. طول هر در یا پنجره را در عرض آن ضرب کنید تا مساحت را پیدا کنید.

 

اگر قصد دارید سقف ها را رنگ آمیزی کنید، مساحت آنها را اندازه بگیرید.

اگر می خواهید سقف های خود را در رنگ آمیزی ساختمان خود بیاورید، باید آن ها را نیز در قیمت رنگ روغن ساختمان نظر بگیرید. طول سقف را اندازه بگیرید و آن را در عرض ضرب کنید تا مساحت کل را بدست آید.
به عنوان مثال، اگر سقف 12 فوت (3.7 متر) در 10 فوت (3.0 متر) باشد، مساحت آن 120 فوت مربع (11 متر مربع) است.

 

درها، پنجره ها و تزئیناتی را که قصد رنگ آمیزی دارید اندازه بگیرید.

علاوه بر دیوارها و سقف ها، ممکن است بخواهید درها و چهارچوب های درب خود و همچنین سایر وسایل تزئینی مانند تخته کف را نقاشی کنید. برای جلوگیری از مشکل اندازه گیری هر یک از این موارد به صورت جداگانه، می توانید از این ترفندها برای برآورد خوب قیمت رنگ روغن ساختمان استفاده کنید:

بیشتر درها 21 فوت مربع (2.0 متر مربع) هستند، بنابراین به سادگی آن منطقه را در تعداد درهایی که قصد رنگ آمیزی دارید ضرب کنید.
به طور مشابه، پنجره متوسط 15 فوت مربع (1.4 متر مربع) است. در حالی که شما شیشه های پنجره را نقاشی نمی کنید، میزان رنگ مورد نیاز برای پوشاندن آنها نیز باید تقریباً به میزان مورد نیاز شما برای پوشش قاب پنجره ها و قاب درها در یک اتاق مشخص باشد.
برای برآورد مساحت تخته های زیرین خود، محیط اتاق را محاسبه کرده و در هر درب 3 فوت (0.91 متر) را کم کنید. آن را در عرض تر و تمیز صفحه زیرین خود ضرب کنید (به عنوان مثال ، 0.5 فوت (0.15 متر).

 

 

این روش را با هر اتاق تکرار کنید تا مساحت کل را پیدا کنید.

برای تعیین کل مساحت مربعی که می خواهید قیمت رنگ روغن ساختمان آن را به دست آورید، تمام سطوحی را که می خواهید در سراسر خانه رنگ آمیزی کنید، شامل دیوارها، سقف، درها و تزئینات اندازه گیری کنید. نتایج را جمع کنید.
به عنوان مثال، این ممکن است مساحت کلی 2350 فوت مربع (218 متر مربع) را به همراه داشته باشد.

 

محاسبه قیمت رنگ روغن ساختمان

از قانون 1 گالن (3.8 لیتر) رنگ در 400 فوت مربع (37 متر مربع) پیروی کنید.

در حالی که پوشش دقیق مورد انتظار شما بسته به نوع رنگی که استفاده می کنید و سطحی که روی آن نقاشی می کنید متفاوت خواهد بود، این یک قانون کلی خوب برای محاسبه قیمت رنگ روغن ساختمان است. تعداد کل فوت مربعی را که باید رنگ آمیزی کنید بر 400 تقسیم کنید تا مشخص شود که چقدر گالن رنگ نیاز دارید.

اگر به چند لایه رنگ نیاز دارید، تخمین خود را در تعداد لایه هایی که قصد استفاده از آنها را دارید ضرب کنید. به عنوان مثال، اگر نیاز به استفاده از 2 لایه رنگ در مساحت 400 متر مربع (37 متر مربع) دارید، به 2 گالن (7.6 لیتر) رنگ نیاز دارید.

 

لیستی از انواع رنگ مورد نیاز خود تهیه کنید.

به احتمال زیاد شما ساختمان خانه خود را با یک رنگ، رنگ آمیزی نمی کنید، بنابراین سطوح مختلف نیز به رنگ های مختلف نیاز دارند. قبل از شروع بودجه بندی برای محاسبه قیمت رنگ روغن ساختمان، تعیین کنید که به چند نوع رنگ مختلف نیاز دارید.

دانستن اینکه چه نوع رنگی در اختیار شما قرار می گیرد به شما کمک می کند هزینه های خود را با دقت بیشتری محاسبه کنید.
به عنوان مثال، ممکن است بخواهید از رنگ های مات بر پایه آب در بیشتر دیوارهای داخلی استفاده کنید، اما از رنگ های روغنی براق و مقاوم در برابر آب بر پایه روغن در حمام و آشپزخانه خود استفاده کنید.
برای سطوح بیرونی، مانند نمای جانبی یا تراس، به رنگ های لاتکس سنگین نیاز دارید که بتوانند در برابر عناصر مقاومت کنند. به دنبال رنگ و آغازگر ترکیبی باشید که به خوبی به اکثر سطوح بچسبد.
شما به احتمال زیاد حداقل یک رنگ بیرونی و حداقل یک رنگ داخلی، به علاوه حداقل یک رنگ اضافی برای تزئین می خواهید.

 

قیمت هر 1 گال آمریکایی (3.8 لیتر) از انواع رنگ مورد نظر خود را جستجو کنید.

هزینه بیشتر رنگ ها بین 20 تا 70 دلار برای هر گالن آمریکایی (3.8 لیتر) است. رنگ های مورد نظر خود را لیست کرده و قیمت هر یک را جستجو کنید.

 

نکته: قیمت بالا یا ادعای گارانتی چشمگیر لزوماً بهترین کیفیت را تضمین نمی کند. آزمایش ها و گزارش های گرفته شده از مشتریان نشان داد ه است که قیمت رنگ روغن با دوام خارجی دارای محدوده 30 تا 40 دلار هستند.

 

 

قیمت هر گالن آمریکایی (3.8 لیتر) را در مقدار رنگ مورد نیاز خود ضرب کنید.

برای اینکه بدانید چقدر برای رنگ روغن ساختمان خود هزینه می کنید، به میزان رنگ مورد نیاز برای پوشاندن هر سطح در خانه خود نگاهی بیندازید. آن را بر اساس رنگ مورد نیاز برای هر سطح تقسیم کنید، سپس مقدار رنگ مورد نیاز را در قیمت رنگ ضرب کنید. همه مبالغ را با هم جمع کنید تا قیمت کل را بدست آورید.
به عنوان مثال، اگر به 3 گالن (11 لیتر) رنگ روغن با قیمت 35 دلار در هر گالن (3.8 لیتر) نیاز دارید، هزینه آن 105 دلار خواهد بود.

 

هزینه رنگ روغن ساختمان با ابزارها

شما همچنین باید هزینه ابزارهایی مانند برس، غلطک، تابه های رنگ و پارچه های مخصوص را بپردازید. در حالی که هزینه کل وسایل بسته به اندازه خانه شما و میزان پیچیدگی کار نقاشی شما متفاوت است، می توانید حداقل 150 دلار هزینه بپردازید. به احتمال زیاد به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

خمیر وصله
ابزاری 5 در 1 برای تراشیدن رنگ، برداشتن ناخن ها و بیرون آوردن چسب و بتونه قدیمی
نوار ماسک برای ایجاد لبه های تمیز و محافظت از تزیینات شما
حداقل 2 برس رنگ
حداقل 1 غلتک رنگ
یک سینی غلتک رنگ
قطب غلتک رنگ
پارچه ها را رها کنید
دستکش کار
عینک ایمنی
یک پله پلکانی

 

برای برآورد قیمت هر فوت مربع، هزینه کل را به مساحت خانه تقسیم کنید.

هنگامی که برآوردی درمورد میزان هزینه خود دارید، این عدد را با متر مربع تقریبی خانه خود تقسیم کنید. از کل مساحتی که اندازه گیری کرده اید استفاده کنید، در حالی که مقدار رنگ مورد نیاز برای هر قسمت از خانه را تقریب می زنید.
به عنوان مثال، اگر تخمین زده اید که رنگ آمیزی خانه شما در کل 3000 دلار هزینه دارد و مساحت خانه شما 2315 فوت مربع (215.1 متر مربع) است، پس قیمت رنگ روغن ساختمان شما برای هر فوت مربع تقریباً 1.30 دلار است.

 

محاسبه هزینه های یک نقاشکار متخصص

محدوده قیمت استاندارد نقاشی را برای اندازه خانه خود جستجو کنید.

از یک تخمین تقریبی از اندازه خانه خود استفاده کنید تا ایده ای درمورد هزینه کار حرفه ای رنگ آمیزی دریافت کنید. سعی کنید با استفاده از اصطلاحاتی مانند “برآورد هزینه نقاشی برای 2500 فوت مربع فضای داخلی خانه” به صورت آنلاین جستجو کنید. به خاطر داشته باشید که نقاشی داخلی به دلیل تفاوت در نوع مصالح و نیروی کار معمولاً گرانتر از نقاشی بیرونی است.
به عنوان مثال، طبق گفته پیمانکاران نقاشی و تزئینات آمریکا، رنگ آمیزی بین 3000 تا 5000 دلار برای بیرون از خانه 2500 فوت مربع (230 متر مربع) و بین 3750 تا 7500 دلار برای رنگ آمیزی فضای داخلی یک خانه با همان اندازه هزینه دارد.
این برآوردها معمولاً شامل هزینه مصالح و همچنین نیروی کار است.

 

آگاه باشید: رنگ آمیزی حرفه ای خانه شما تقریباً 50-60 درصد بیشتر از  خود نقاشی هزینه دارد. با این حال، در وقت و نیروی زیادی نیز صرفه جویی می شود.

 

 

بنویسید که به چند سطح رنگ آمیزی  نیاز دارید و چه رنگی می خواهید.

علاوه بر اینکه چقدر خانه خود را بزرگ می بینید، رنگ آمیزی آن را نیز در نظر بگیرید. در جزئیات مانند تعداد رنگ های موردنظر، تعداد درها، قاب پنجره ها و سایر عناصر تزئینی نیاز به رنگ آمیزی داشته باشید و اینکه آیا می خواهید سقف ها را نیز رنگ آمیزی کنید. تمام این جزئیات را بنویسید تا بتوانید برآورد دقیق تری از نقاشکاران احتمالی دریافت کنید.
اگر قصد دارید رنگ سطوح را به شدت تغییر دهید، ممکن است به چندین لایه رنگ نیاز داشته باشید تا رنگ مورد نظر خود را بدست آورید.

 

برای محاسبه دقیق تر از ماشین حساب هزینه رنگ استفاده کنید.

تعدادی ماشین حساب هزینه نقاشی به صورت آنلاین وجود دارد که می تواند برآورد دقیق تری را بر اساس متراژ خانه شما و همچنین عواملی مانند تعداد رنگ هایی که قصد استفاده از آنها را دارید، میزان جزئیات مورد نیاز و مکان مورد نظر شما ارائه دهد. یک ماشین حساب آنلاین مانند موارد موجود در http://www.remodelingcalculator.org یا در وب سایت Home Advisor را امتحان کنید.
شما باید اطلاعاتی از قبیل مساحت خانه خود را در فوت مربع، تعداد درها و پنجره ها برای رنگ آمیزی، چند طبقه خانه خود داشته باشید، آیا می خواهید قالب ها و سقف ها رنگ آمیزی شوند یا خیر، کار رنگ آمیزی برای خانه تازه ساخته شده است یا بازسازی در خانه قدیمی تر؟!!
این ماشین حساب ها شامل هزینه مواد و نیروی کار است که برای کشور آمریکا می توانید از آن استفاده نمایید.

 

برای برآورد قیمت حداقل با 3 نقاش محلی تماس بگیرید.

هنگامی که ایده ای از محدوده قیمت استاندارد برای رنگ آمیزی خانه در منطقه خود دارید، درک بهتری خواهید داشت که آیا یک نقاش بالقوه پیشنهاد خوبی به شما ارائه می دهد یا خیر. برای پیمانکاران در منطقه خود جستجو کنید و تعدادی از آنها را فرا بگیرید تا برآورد قیمت را دریافت کنید. تخمین های دریافتی را مقایسه کرده و بهترین را انتخاب کنید.
از دوستان و خانواده خود توصیه هایی بخواهید.

در حالت ایده آل، شما باید هر نقاشکار بالقوه را به خانه خود بیاورید تا بتواند کار را ارزیابی کرده و برآورد دقیق تری را به شما ارائه دهد.

اطمینان حاصل کنید که مساحت مربع خانه خود و سایر جزئیات را ارائه می دهید، مانند تعداد درها و پنجره ها برای رنگ آمیزی و اینکه آیا آنها نیاز به پوشاندن یا حذف رنگ قدیمی دارند.

از نقاشان احتمالی بخواهید قیمت آنها را تجزیه کنند. اکثر نقاشان حرفه ای قیمت خود را بر اساس ترکیبی از عوامل، از جمله هزینه رنگ و سایر مصالح و همچنین هزینه نیروی کار تخمین می زنند. با نقاش خود کار کنید تا تخمین بزنید که چقدر هزینه برای رنگ آمیزی خانه شما بر اساس میزان کاری که باید انجام دهند و همچنین مساحت آنها را پوشش می دهند.
بسیاری از نقاشان حدود 20 دلار در ساعت هزینه کار می پردازند. کار نه تنها شامل زمان نقاشی، بلکه زمان انجام کارهای مقدماتی مانند شستشوی برق، پاک کردن رنگ قدیمی یا چسباندن مناطقی است که می خواهید با رنگ های مختلف رنگ آمیزی شوند.
هزینه کل احتمالاً تقریباً دو برابر هزینه اولیه مصالح و نیروی کار خواهد بود. این به این دلیل است که نقاش شما ممکن است نیاز به تامین هزینه هایی مانند بازاریابی، بیمه، پیمانکاران فرعی و سایر هزینه هایی داشته باشد که مستقیماً با کار رنگ آمیزی شما ارتباط ندارد. آنها باید سود خود را در نظر بگیرند.

 

برآورد کل هزینه را بر متر مربع خانه خود تقسیم کنید.

برای محاسبه قیمت هر فوت مربع از یک نقاشکارحرفه ای، برآورد کل هزینه، از جمله مصالح، نیروی کار و سایر هزینه ها را بررسی کنید. این عدد را بر مساحت تقریبی خانه خود تقسیم کنید. به عنوان مثال، شاید شما مبلغ 6،750 دلار برای فضای داخلی و خارجی خانه 2500 فوت مربعی (230 متر مربع) دریافت کرده اید. قیمت تقریبی هر فوت مربع 2.70 دلار خواهد بود.

 

منبع: wikihow

 

 

مقالات مرتبط

Rate this post

1 دیدگاه برای “محاسبه قیمت رنگ روغن ساختمان

  1. شولک گفته:

    خیلی پست کاربردی و خوبی بود. یه سری اطلاعات رو تونستم در مورد نحوه ی محاسبه ی متراژ ساختمون برای رنگ آمیزی و نقاشی از این پست بخونم که تا حالا نمیدونستم.
    ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button