رنگ پلاستیک برای سقف

رنگ پلاستیک برای سقف

رنگ آمیزی سقف ها به عنوان پوششی است که می تواند محافظت و امنیت بالایی به ساختمان خانه شما بدهد، همچنین جان تازه ایی به نمای بیرونی و داخلی آن خواهد بخشید و در نهایت اینکه زیبایی را برای  ساختمان شما به ارمغان می آورد.

استفاده از رنگ پلاستیک برای سقف ممکن است ساده برسد، اما باید فرآیند رنگ آمیزی که دارای چندین جز و مراحل است را طی کرد.

در نظر گرفتن رنگ سقف، تجزیه و تحلیل سقف و وضعیت آن، تمیز کردن، تعمیر و رنگ آمیزی از جمله عناصری است که در بازسازی کامل سقف ها نقش بسزایی دارند. هنگامی که رنگ آمیزی سقف بر روی سازه ها و ساختمان های جدید اجرا می شود، رنگ سقف با کیفیت خوب می تواند به حفظ محافظت از ساختار و شکل مناسب برای مدت طولانی به آن ها کمک کند.

مزایای رنگ پلاستیکی برای سقف

استفاده از رنگ پلاستیکی برای رنگ آمیزی سقف در داخل ساختمان علاوه بر جلوه و زیبایی که به خانه می دهد، ارزش فوق العاده ایی را در حفاظت و دوام آن به ارمغان می آورد.

از دیگر مزایای نقاشی سقف با رنگ پلاستیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش هزینه ها: یک رنگ آمیزی خوب برای سقف خانه می تواند هزینه های هدر رفت انرژی را کاهش دهد و همچنین با استفاده از یک عایق خوب می توانید سطح کنترل بیشتری بر روی آب و هوای طبیعی داشته باشید. کاهش نیاز به تهویه مطبوع و گرمایش می تواند یکی از بزرگترین هدایایی باشد که رنگ سقف شما می تواند به شما هدیه دهد.

حفاظت: رنگ سقف نه تنها از خانه شما بلکه از زندگی شما نیز محافظت می کند. رنگ سقف ضد آب می تواند به کاهش تشکیل جلبک و قارچ و کاهش آلرژن های ناشی از رطوبت و آب کمک کند. هوا و دیوارهای خانه شما خشک تر و تمیزتر باقی بمانند.

در نظر گرفتن رنگ سقف برای خانه یا محل کار شما یک انتخاب جدی است. رنگ سقف پلاستیکی می تواند به بهبود ظاهر، رفاه آن و همچنین محیط کمک کند. رنگ سقف پلاستیکی نیلی می تواند به خانه شما زندگی ببخشد و واقعاً خانه شما را زنده کند.

 

انواع رنگ برای سقف

رنگ سقف ضد آب بنایی: این نوع رنگ بیرونی مخلوطی از لاتکس و سرامیک است که یکی از رایج ترین رنگ های سقف در سطح جهان است. از نظر کاربردی تقریباً جهانی است و تمایل دارد که محلول ها، از جمله آب و مواد شیمیایی را به سرعت جذب کند. این رنگ نه تنها سقف ها، بلکه آجرها، سنگ ها و بتن را نیز ضد آب می کند و از آن  می توان در موارد بسیار متنوعی بهره برد.

چیزی که شاید امروزه بیشترین ارزش را دارد این است که این رنگ دوستدار محیط زیست است. استفاده از این رنگ ایمنی کامل را در برابر آب و همچنین محافظت از رشد قارچ در سقف را امکان پذیر می کند.

رنگ ضد آب اپوکسی: این رنگ سقف خارجی از آنجایی که از رزین های اپوکسی ساخته شده است، قابلیت ضد آب قوی تری دارد. برای سقف هایی که رطوبت و نفوذ آب بیشتری را تجربه می کنند ایده آل است. از آنجا که این رنگ ضخیم تر از رنگ های دیگر سقف است، گزینه مناسب تر و با دوام تری است.

رنگ ضد آب اکریلیک: ویژگی متمایز این رنگ سقف ضد آب بودن آن است که آن را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند. این رنگ یکی از با دوام ترین و موثرترین رنگ ها برای تراس ها و سقف ها است و در برابر آب در تمام سطوح pH محافظت می کند. خاصیت کشسانی آن باعث انقباض می شود و در نتیجه آب را از سطح آن خارج می کند. از دیگر ویژگی های فوق العاده ای که آن را به گزینه ای عالی تبدیل کرده است، خشک شدن سریع آن و سازگاری با برنامه با استفاده از اسپری، برس و غلطک است. این حقیقت که بدون بو می باشد و سریع خشک می شود، از دیگر مزایای آن است.

امروزه انواع مختلفی از رنگ سقف موجود است. بسته به نوع سقف و همچنین نوع نوردهی و آب و هوا وجود دارد که برای انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع رنگ برای سقف از نقاش کار متخصص می توانید بهترین مشاوره کارشناسی را دریافت نمایید.

 

آیا رنگ آمیزی سقف را ابتدای نقاشی ساختمان انجام دهیم یا در انتها؟
اگر کل اتاق را نقاشی می کنید، ابتدا سقف و سپس دیوارها را رنگ کنید. همچنین معمولاً قبل از رنگ آمیزی روی دیوار، مناطق بزرگ مانند دیوارها را رنگ کنید. از آنجا که هنگام پوشاندن مناطق باز سریع تر کار می کنید، این می تواند منجر به پاشیدن رنگ روی غلطک، اسپری بیش از حد و گه گاه قلم موهای اشتباه شود.

پس برای شروع باید ابتدا سقف را رنگ آمیزی کنید تا از پاشیدن رنگ روی دیوارها یا کارهای چوبی رنگ آمیزی شده جلوگیری کنید. برای شروع، کف اتاق را با یک سطل خاک یا ماسه بپوشانید و تمام مبلمان را بردارید یا آن را در وسط اتاق قرار دهید.

لبه ها را با استفاده از یک برس 2 اینچی برش دهید. از برس در لبه آن استفاده کنید و در حرکات کششی طولانی کار کنید.

 

سقف به چند لایه رنگ پلاستیک نیاز دارد؟
برای اینکه نقاشی سقف با رنگ پلاستیک را بدون نقص به پایان برسانید، نیاز است که از دو لایه رنگ پلاستیک برای سقف استفاده نمایید. حواستان باشد که لایه ی دوم را فراموش نکنید.
قانون کلی این است که دو لایه رنگ روی دیوارها و یک لایه روی سقف استفاده شود، اما در شرایطی که خودتان نقاشکار ساختمان خود هستید متفاوت است.

آیا رنگ آمیزی سقف ایده خوبی است؟
رنگ آمیزی سقف به کاهش اتلاف حرارت کمک می کند و به شما در هزینه های گرمایش نیز صرفه جویی می کند. رنگ آمیزی سقف در نمای بیرون از ساختمان از رشد خزه جلوگیری می کند. درمان قارچ کش فقط برای مدت کوتاهی کار می کند و از بین می رود. امروزه عموما کاشی های که در سقف اجرا می شوند ضد آب هستند و فقط در صورت شکستگی نشت می کنند.

 

منابع:

crownpaints

indigopaints

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button