نقاشی ساختمان با غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک

استفاده از غلطک رنگ راهی سریع، برای اصلاح دیوارهای داخلی و خارجی خانه شما است. در حالی که به نظر  می رسد استفاده از روش های دیگر نقاشی ساختمان، روش های آسان تری باشند، نقاشی ساختمان با غلطک می تواند زمان بیشتری را برای ما ذخیره کند.

غلطک های رنگی سطح مساحت بیشتری از دیوار را نسبت به برس رنگ پوشش می دهند و به همان اندازه دیواری صاف و یکنواخت برای مناطق بزرگ و کوچک فراهم می کنند.

قبل از شروع فرآیند رنگ آمیزی ساختمان با استفاده از غلطک، شما باید نوع مناسبی از غلطک را تهیه کنید و چگونگی رنگ کردن دیوار با غلطک را آموزش ببینید، چرا که در غیر این صورت ممکن است در نهایت رنگ آمیزی ساختمان، ناقصی داشته باشید و لکه هایی از تیرگی رنگ بر روی دیوار بر جای گذارید.

با استفاده از مطالب و نکاتی که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت، در خواهید یافت که چطور دیوارهای خود را سریع و روان، بدون اینکه هیچ آثاری از نقاشی ساختمان با غلطک بر روی دیوار بر جای بماند، رنگ آمیزی کنید.

چگونگی رنگ كردن ديوار با غلطك

می دانید که برای نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان، نیاز به یکسری از ابزارها وجود دارد تا بتوانید ضمن صرفه جویی در زمان، به نتایج دلخواه در رنگ کردن دیوارهای خانه خود برسید.

یکی از آسان ترین و در دسترس ترین روش ها، برای ساخت اتاق با دکوراسیون متفاوت و زیبا، رنگ آمیزی آن اتاق می باشد. پس یک غلطک رنگ آمیزی در دست بگیرید و دکوراسیون متفاوت و زیبایی را برای اتاقتان، با نقاشی ساختمان با غلطک به ارمغان بیاورید.

 

ابراز نقاشی ساختمان با غلطک

  • سطل
  • غلطک رنگ
  • تراش دهنده رنگ
  • مسواک
  • کاردک
  • صفحه غلطکی
  • آستین غلطکی

برای نقاشی ساختمان با غلطک به ابزارهایی همچون: یک سینی، قاب، رول غلطک و احتمالاً یک قطب کششی نیاز دارید. مطمئن شوید غلطک مناسبی برای نقاشی ساختمان خود دارید. به طور کلی، پوشش رویه ی 6-8 میلی متری برای رنگ های براق و نیمه براق، پوشش رویه ی 10-12 میلی متری برای رنگ های مات و مسطح بر روی دیوارها و پوشش رویه ی 20 تا 32 میلی متری برای اکثر رنگ ها روی سطوح ناهموار مانند دیوارهای بتونی یا بافتی استفاده می شود.

1- قبل از نقاشی ساختمان با غلطک جدید، آن را در آب شست و شو دهید.

2- غلطک را در فریم آن یا ظرف مخصوص به آن بگذارید.

3- رنگ را در مخزن انتهای سینی غلطک بریزید، مراقب باشید زیادی پر نکنید.

4- غلطک را کمی به رنگ آغشته کنید، رنگ باید کمتر از نیمی از غلطک را بپوشاند. سپس آن را به عقب و جلو روی سطح شیب دار سینی بچرخانید تا رنگ روی پوشش غلطک به طور مساوی پخش شود.

5- رنگ را با یک الگوی زیگزاگ بزرگ روی سطح بچرخانید. سپس فضا را با ضربات متقاطع پر کنید.

6- هنگامی که منطقه را پوشانده اید، با کنار گذاشتن با ضربه های طولانی و موازی، سطح کار را تراز کنید. تخلیه باید قبل از شروع خشک شدن رنگ انجام شود، بنابراین بهتر است هر چند بار در چند قسمت کار کنید.

7- هرگز غلطک روکش دار را برای مدت زمان طولانی در معرض هوا نگذارید. هنگامی که کمی استراحت می کنید، آن را در پلاستیک بپیچید و مطمئن شوید که پس از استفاده کاملاً تمیز آن را تمیز کرده اید.

 

نحوه رنگ آمیزی مناسب نقاشی ساختمان با غلطک

سعی کنید بعد از نقاشی ساختمان با غلطک، لبه های چربی و علائم غلطکی رو دیوار نمایان نباشد. برجستگی های رنگ باقی مانده در لبه غلطک یا “لبه های چربی” یک مشکل رایج است. و در صورت خشک شدن، از بین بردن آن ها بدون شن و ماسه سنگین یا وصله زدن دشوار است.
در اینجا چند راه برای جلوگیری از مشکل وجود دارد:
غلطک را در رنگ غوطه ور نکنید تا بارگذاری شود. رنگ می تواند در داخل رول غلطک نفوذ کند و در حین غلتیدن به بیرون نشت کند. سعی کنید فقط غلطک را درون رنگ بگذارید. سپس آن را به صفحه بچرخانید و دوباره آغشته کنید تا جایی که پر از رنگ شود.
هنگام صاف کردن رنگ، خیلی فشار ندهید. هرگز در برابر لبه، مانند گوشه یا قالب، با غلطک کامل رنگ شروع نکنید. شما انبوهی از رنگ را خواهید داشت که نمی تواند پخش شود. با شروع حدود 6 اینچ از لبه، رنگ را از غلطک تخلیه کنید. سپس دوباره به سمت لبه کار کنید.
قبل از اینکه دوباره از سمت دیوار بچرخید، رنگ اضافی را از انتهای باز غلطک تخلیه کنید تا صاف شود. این کار را با کج کردن غلطک و وارد آوردن کمی فشار اضافی به قسمت باز غلطک، در حالی که آن را در منطقه ای که تازه رنگ آمیزی کرده اید، بالا و پایین کنید.
نکات مهم در نقاشی ساختمان با غلطک

نکته اول

نم دار بودن روی دیوار برای همه ی موارد رنگ آمیزی ساختمان اهمیت بالایی دارد، چه این نقاشی برای میز و صندلی و یا برای نقاشی درب ساختمان باشد و یا برای نقاشی دیوار با غلطک باشد.

بهترین و مهم ترین عملی که باید به خاطر بسپرید این است که تا حدی به سرعت نقاشی ساختمان با غلطک را پیش ببرید که بتوانید قبل از اینکه روی سطح رنگ قبلی خشک نشده است، رنگ آمیزی جدید را انجام دهید.

برای نمونه اگر در وسط کار رنگ آمیزی دیوار به استراحت بروید و پس از خشک شدن مجدد شروع به نقاشی ساختمان با غلطک کنید، به احتمال خیلی زیاد نشانه ایی از دو رنگی را در وسط دیوار مشاهده خواهید کرد.

نقاشی ساختمان با غلطک، به ما این امکان را می دهد که دیواری با وسعت زیاد را با سرعت بالایی پوشش دهیم، بدون آنکه بخواهیم در وسط کار متوقف شویم یا استراحت کنیم.

 

نکته دوم

اکثر نقاش کاران تازه وارد، برای ذخیره سازی زمان خود در نقاشی ساختمان با غلطک هنگام استفاده با قلم مو  یا غلطک دچار سردگمی می شوند. تلاش کنید، رنگی که داخل سینی رنگ آماده می کنید به اندازه ی نیازتان باشد، چرا که رنگ بیش حد درست کردن، باعث به هدر رفتن و خشک شدن آن می شود. رنگ را به اندازه ی دیواری که می خواهید رنگ آمیزی نمایید آماده کنید و بعد از آن، خیلی سریع به سراغ رنگ آمیزی دیوار ساختمان بروید و مراحل نقاشی ساختمان با غلطک را اعمال نمایید.

 

منبع: familyhandyman

مقالات مرتبط

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button