رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی

رنگ آمیزی درب آهنی قدیمی

شرایط رنگ آمیزی روی تمامی سطوح از چوب و گچ گرفته تا درب و پنجره های آهنی از یک اصول بسیار مهم و اساسی که از مهم ترین اصول در رنگ آمیزی است، باید تبعیت کند.

در غیر اینصورت همانطور که می دانید، شاهد عمر کم و بی کیفیت رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان بر روی در، دیوارها و پنجره ها خواهیم بود. حتما بصورت تصادفی درها و پنجره هایی را دیده اید که رنگ آنها جداشده، زنگ زده و یا رنگ آمیزی آنها بصورت به اصطلاح، به شکل مرده ای درآمده است.

رنگ آمیزی درب آهنی، به خصوص اگر درب ورودی شما باشد، می تواند به فضای بیرونی خانه شما کمک کند. با این حال، استفاده از رنگ درب فلزی نیاز به مراقبت ویژه دارد زیرا رنگ مانند چوب جذب مواد نمی شود. اگر فرآیند را به درستی انجام ندهید، می توانید در پایان رنگ خود بافتی خشن داشته باشید.

به همین منظور تصمیم گرفته ایم تا راهنمایی های لازم را جهت رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی به شما ارائه دهیم.

چگونه یک در آهنی قدیمی را رنگ آمیزی می کنید؟

شما باید تصمیم بگیرید که آیا در را از لولاهای آن جدا کنید یا آن را در جای خود بگذارید. هر دو مزایا و معایبی دارد. مهم نیست که در نهایت به کدام سمت بروید، نکاتی که در اینجا توسط نقاشان و طراحان داخلی حرفه ای به اشتراک گذاشته شده است، به شما کمک می کند تا از تمام جنبه های پروژه، از رنگ، محصول و انتخاب ابزار، از طریق تکنیک های آماده سازی و نقاشی مهم، استفاده کنید.

این راهنما یک فرآیند گام به گام را ارائه می دهد تا به شما نشان دهد دقیقاً چگونه یک درب آهنی قدیمی را رنگ  آمیزی کنید. تا بتوانید به سرعت و به راحتی به نتایج دلخواه خود برسید.

یک در یا پنجره را در نظر می‌گیریم که از آهنگری خارج شده و بر محل مورد نظر نصب شده است، با ما همراه باشید تا یکی از اصولی ترین رنگ آمیزی روی درب و پنجره را با هم انجام دهیم.

مرحله اول (سنباده کاری و تمیز کردن): در این مرحله تمامی سطوح را سنباده کاری می کنیم(بنا به سطوح زبرتر از سنباده زبرتری استفاده می کنیم) برای اینکار از سنباده پار چه ای یا از سنباده معمولی استفاده می کنیم.

مرحله دوم (ضدزنگ): همانطور که گفته شد زنگ زدگی در و پنجره ها که‌ در بیشتر مکان‌ها توجه ما را به خود جلب می کند یکی از علت های شایع آن استفاده نکردن از ضد زنگ زیر رنگ اصلی می باشد که باعث خوردگی و زنگ زدگی سطوح آهنی ما می شود. پس بنابراین از استاد کار نقاش ساختمان خود بخواهیم که از ضد زنگ حتما  در رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی شما استفاده کند.

مرحله سوم(بتونه کاری): این مرحله که به عنوان مهم ترین و اصلی ترین و حساس ترین مرحله از نظر یک متخصص رنگ کار به حساب می آید، باید با مواد و مصالح با کیفیت و استاندارد انجام شود که همانگونه که در مقدمه گفته شده شاهد جدا شدن رنگ یا زنگ زدگی نباشیم.
در این مرحله که از بتونه روغنی مرغوب که توسط نقاشکار ماهر درست می‌شود، سطوحی که دارای درز یا موج و نقص هایی که نقاشکار تشخیص میدهد، انجام می‌شود.

مرحله چهارم(سنباده کاری): بعد از یک یا دو روز که بتونه روغنی که روی سطوح کشیده شده و خشک شده است، شروع به سنباده کاری می کنیم، توجه داشته باشید که برای گوشه و زوایای در و پنجره از سنباده زبرتر و سطوح صاف و یک تیکه از سنباده نرم تری استفاده می کنیم.

مرحله پنجم(اجرای رنگ آستری ): در این مرحله تمامی سطوح را با فرچه تمیز کرده و گرد و خاک را تمیز می کنیم، سپس رنگ آستری که بعنوان رنگ اصلی درست شده را با غلطک و قلم روی سطوح اجرا می کنیم.

مرحله ششم(رنگ رویه): آخرین مرحله اجرای رنگ اصلی روی کار بعد از یک یا دو روز می باشد. بدین صورت اصول نقاشی ساختمان که زیر کاری و رنگ آمیزی است را بصورت صحیح انجام می‌دهیم.

 

نکات رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی

همانطور که می دانید، درهای فلزی مزایای زیادی در امنیت و مقاومت در برابر آب و هوا دارند، اما برای اینکه سطوح آن‌ها خوش‌آوا و عاری از زنگ‌زدگی باشد، باید با رنگ‌ها همگام باشید.

1- نوع رنگ قبلی را تعیین کنید.

قبل از نقاشی جدید بر روی درب آهنی، با تعیین نوع رنگی که در حال حاضر روی درب وجود دارد، دریابید که آیا ابتدا نیاز به پرکاری دارید یا خیر!

پارچه ای را با الکل مرطوب کنید و به در بمالید. اگر رنگ به پارچه منتقل شود، با محصولی بر پایه لاتکس رنگ شده است و نیازی به بتونه کاری نیست. اگر چیزی از پارچه جدا نشد، با رنگ روغنی سروکار دارید و اگر می خواهید از فرمول جدیدتر و لاتکس استفاده کنید، ابتدا باید پرایمر استفاده کنید.

2- ابزار و مواد با کیفیت را خریداری کنید.

برای به دست آوردن نتایج حرفه ای به ابزارهای درجه یک نیاز دارید.

3- رنگ های شگفت انگیز را در نظر بگیرید.

4- بهترین پایان را انتخاب کنید.

رنگ براق تر باعث می شود که درها و تزئینات به زیبایی در برابر سطوح صاف تر دیوار برجسته تر شوند.

5- سایه مناسب را برای اصلاح انتخاب کنید.

اگر درب شما به رنگ سفید یا خنثی دیگر است، تزئینات اطراف را به همان رنگ انجام دهید. اگر سایه تیره‌تری انتخاب می‌کنید، آن را با رنگ سفید کم‌رنگ یا خنثی ترکیب کنید. اگر درب را به رنگ تیره تر رنگ آمیزی می کنید، ابتدا تراش را رنگ کنید، اجازه دهید حداقل 24 ساعت کاملا خشک شود، با نوار چسب از آن محافظت کنید، سپس قسمت اصلی در را رنگ کنید.

6- سوراخ ها و ترک ها را پر کنید.

7- بدون وقفه نقاشی کنید.

8- سرعت خشک شدن را افزایش دهید.

برای به حداقل رساندن زمان خشک شدن، رنگ را در لایه‌های روشن و حتی یکنواخت بمالید. لایه‌های ضخیم زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند و ممکن است در نهایت ناهموار به نظر برسند. اگر از قلم مو استفاده می کنید، موها را تا نیمه در رنگ فرو کنید، سپس روی لبه ظرف کمی ضربه بزنید یا خراش دهید تا اضافی آن پاک شود. اگر از غلتک استفاده می کنید، آن را در تابه قرار دهید و با حرکت رفت و برگشت، آن را به تدریج به طور یکنواخت و کاملاً بدون خیس کردن پوشش دهید.

9- در را باز بگذارید.

 

 

مقالات مرتبط

نحوه رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی به گونه ایی که نتیجه ی آن دیواری صاف و [...]

طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان

در خانه های مدرن به وضوح می بینیم که مردم علاقه ی خاصی به رنگ [...]

فرآیند رنگ آمیزی ساختمان

فرآیند رنگ آمیزی ساختمان در هر پروژه ی بازسازی و بهسازی منزل، نقشی اساسی دارد. [...]

5/5 - (2 امتیاز)
Call Now Button