نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در تهران

طراحی داخلی هر خانه ایی با توجه به فرهنگ کشورها و شهرها می تواند متفاوت است. بنابراین استفاده از رنگ آمیزی دیوار منحصر به فرد در هر شهر یا روستایی می تواند نشانی از فرهنگ و سبک زندگی آن ها باشد.

استفاده از روش و سبک متفاوتی از نقاشی ساختمان، علاوه بر اینکه اطلاعات خوبی از علایق و سلیقه های آن منطقه به ما می دهد. نقش مهمی در تمیزی و تازگی محیط ساختمان به وجود می آورد.

استفاده از رنگ های طبیعی از ویژگی های معمولی از رنگ آمیزی های مورد استفاده هر شهر یا روستایی است. رنگ های پرجنب و جوش تر به عنوان گزینه های مدرن، بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی ساختمان ها هستند.

با رنگ آمیزی دیوارهای چوبی به سبک قدیمی هم می توان نوعی از قدیمی کردن دیوار را ساخت که به آن پتینه کاری دیوار می گویند. در بعضی از مناطق ایران مانند شهر ابیانه می توان ساختمان هایی با این سبک را مشاهده نمود.

تمام صحبت های بالا، مقدمه ایی بود برای اینکه از نقاشی ساختمان در تهران صحبت کنیم. از اینکه رنگ آمیزی ساختمان در تهران از چه نوع ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است؟ ساختمان های قدیمی بزرگ و آپارتمان های جدید کوچک از چه نوع رنگ آمیزی هایی استفاده می کنند؟

خانه های قدیمی که بازسازی می شوند چگونه و چه نوع رنگی را برای ساختمان خود در نظر می گیرند و ده ها سوالی که ممکن است در ذهن هر کسی به وجود آید، صحبت کنیم.

 

انواع نقاشی ساختمان در تهران

همانطور که می دانید با استفاده از رنگ های مختلفی می توان دیوارها، بناها و ساختمان ها را رنگ آمیزی کرد. نقاشی ساختمان در تهران هم به طور معمول از انواع رنگ های نقاشی ساختمان بهره می برد.

نقاشی ساختمان با رنگ روغن، رنگ پلاستیک، رنگ آکرلیک، کنیتکس، سیلر و کیلر و انواع رنگ آمیزی های فانتزی و مدرن را می توان نام برد.

و همچنین انواع تکنیک های زیر را می توان در نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار داد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

انواع تکنیک های نقاشی ساختمان در تهران

ایجاد سنگ مصنوعی با رنگ آمیزی

نقاشی ساختمان در مناطق چندگانه تهران از چنین تکنیکی بهره مند می شود، از جمله نقاشی ساختمان در شمال تهران که عموما ساختمان هایی با متراژ بالا را شامل می شوند و دست آن ها برای استفاده از انواع تکنیک های نقاشی ساختمان کاملا باز است.

برای اینکه به دیوارهای چوبی قدیمی جذابیت ببخشیم، می توانیم از رنگ آمیزی روی سنگ های مصنوعی استفاده کنیم، به طوری که سنگ گرانیت یا آهک را شبیه سازی می کنیم.

به این ترتیب که یک بلوک سنگ را به مدل انتخاب می کنیم، دیواری را که رنگ پایه ثابت دارد و با سایه ی اصلی سنگ مطابقت دارد، رنگ آمیزی می کنیم و اجازه می دهیم تا رنگ در لایه ی اول خشک شود سپس لایه دوم را نقاشی می کنیم.

یک قسمت رنگ لاتکس را با دو قسمت براق لاتکس به رنگی که با سایه بافت سنگ مطابقت دارد ترکیب می کنیم. با یک تکه کاغذ مچاله شده یا پارچه پیچ خورده روی لایه های پایه خشک شده می مالیم و می گذاریم کاملا خشک شود. شکل‌های بلوک ناهموار را روی دیوار ترسیم می کنیم و با قلم موی کوچک روی آن‌ها را با خطوط نازکی از رنگی که شبیه ملات است رنگ آمیزی می کنیم.

تکنیک اسفنجی نقاشی ساختمان

تکنیک نقاشی اسفنجی

در این نوع تکنیک نقاشی ساختمان در تهران به جای استفاده از برس نقاشی، از اسنج برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده می شود. استفاده از این تکنیک برای این منظور است که بتوان به دیوارهای ساختمان جلوه ایی روستایی بخشید. استفاده از تکنیک اسفنجی بسته به طرح مورد نظر می تواند متفاوت باشد. با استفاده از اسفنج هایی با اشکال و رنگ های مختلف برای ایجاد الگوهای در هم تنیده یا فقط استفاده از یک رنگ به شیوه ای یکنواخت می توان بهره برد.

 

تکنیک اپیلاسیون

یکی دیگر از انواع تکنیک های نقاشی ساختمان در تهران، استفاده از تکنیک اپلاسیون می باشد. با استفاده از شمع های ساده و فرسوده می توان ظاهری فرسوده به دیوارها بخشید. به این ترتیب می توان دیواری را با سابقه ی چندین ساله به وجود آورد.

فقط دیوار را به رنگ پایه دلخواه رنگ کنید و اجازه دهید 24 ساعت خشک شود. شمع ها را مانند مداد رنگی روی دیوار رنگ شده در مکان های استراتژیک که رنگ به طور طبیعی ساییده می شود، مانند قاب ها، قالب ها یا مناطق پرتردد بمالید.

بعد از رنگ آمیزی دیوار با لایه ی دوم تا یک روز صبر کنید تا کاملا خشک شود. نقاط زبر حاصل از پارافین شمع را سمباده بزنید تا رنگ اصلی زیر آن نمایان شود.

تکنیک فروتاژ در نقاشی ساختمان

تکنیک نقاشی فروتاژ

Frottage یک کلمه فرانسوی به معنای”مالش” است و تکنیکی است که از مواد مچاله شده مانند صفحات مجلات براق، کیسه های پلاستیکی، پارچه یا کاغذ روزنامه برای انتقال رنگ و بافت به دیوار استفاده می شود و به آن یک روکش آنتیک کلاسیک می دهد.

در ابتدا دیوار مورد نظر را تا دو لایه رنگ آمیزی کنید. سپس موادی که برای رنگ آمیزی انتخاب کرده اید را مچاله کنید و باز کنید تا چروک حاصل از فشار را روی آن مشاهده نمایید.

با استفاده از تینر رنگ، نفت سفید، رنگ روغن و مایع لعاب بر پایه روغن، یک لعاب مات تهیه کنید. لعاب را روی دیوارها بغلتانید. به سرعت کاغذهای چروک را بچسبانید. سپس کاغذها را به آرامی، برای چک کردن از روی دیوار بلند کنید.

به محض اینکه رگه هایی از رنگ به دیوار منتقل شد و قبل از اینکه لعاب خشک شود، کاغذ را بردارید. مخلوط لعاب را دوباره روی آن قسمت بغلتانید تا رنگ ها و هر تکه کاغذی که چسبیده است به دیوار بچسبد.

 

حرف آخر

در این مفاله تکنیک های جالبی را که می توان در نقاشی ساختمان به کار گرفت را برای شما بازگو کردیم. امیدوارم که از مطالبی که در مورد انواع تکنیک های مورد استفاده نقاشی ساختمان در تهران صحبت شد را دوست داشته باشید.

به عنوان حرف آخر، می خواستم یادآور شوم که گروه هنری نقاشکار، با استفاده از انواع تکنیک های نقاشی ساختمان و همچنین باکیفیت ترین متریال لازم در رنگ آمیزی ساختمان، به تمام نیازها و سلیقه های شما پاسخ می دهد.

ما مشتاقانه خواستار شنیدار صدای گرم شما هستیم تا به تمامی سوالات شما با رویی باز پاسخگو باشیم. پس همین حالا با ما تماس بگیرید و سوالات خود در حوزه ی نقاشی ساختمان و بازسازی ساختمان را مطرح نمایید.

 

منبع: homeguides

مقالات مرتبط

همه چیز درباره رنگ پلاستیک ساختمان

از آنجایی که انسان ها زیبا آفریده شده اند، کشش زیادی به زیبایی دارند. آن [...]

پتينه كاري روي ديوار

پتينه كاري روي ديوار پتينه كاري روي ديوار در نهایت جلوه ای از پیری و [...]

طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان

در خانه های مدرن به وضوح می بینیم که مردم علاقه ی خاصی به رنگ [...]

5/5 - (4 امتیاز)
Call Now Button