نحوه نقاشی دیوار در نزدیکی سقف

نقاشی دیوار نزدیک سقف

در بخشی که دیوار و سقف خانه به یگدیگر می رسند، فضایی تنگ و مقاوم به وجود می آید که برای نقاشی دیوار در نزدیکی سقف به مشکل می خوریم و دشواری هایی را بر سر راه مشاهده خواهیم کرد. برای اینکه بتوانید زمان نقاشی دیوار در نزدیکی سقف، سقف خانه را از پاشش رنگ به آن و یا موارد دیگر محفوظ کنید، تکنیک هایی در رنگ آمیزی وجود دارد که با پیروی از آن ها می توانید این مسئله را به راحتی پشت سر بگذارید.

قبل از شروع به نقاشی دیوار، دیوارها را تمیز کنید، نوار مخصوص نقاشی ساختمان را برای محافظت سقف، دورتادور آن را بکشید. از یک برس زاویه دار برای پوشش دهی سطح زیر نوار کشیده شده دور سقف استفاده کنید. اگر تمام این کارها را قبل از رنگ آمیزی دیوار، بقیه ی قسمت های خانه انجام دهید، می توانید دیوار اتاق ها را بدون نقص و عیب تکمیل کنید.

 

حفاظت از اتاق برای نقاشی دیوار

نقاشی دیوار

تمام چیزهایی که در اتاق مانع کار شما می شود را حذف کنید.

هر چیزی که روی دیوار آویزان است، از جمله آثار هنری و آینه ها باید برداشته شوند. پرده ها و سایر وسایل تزئینی که ممکن است مانع کار رنگ آمیزی دیوارها شود را بردارید.

تمام وسایل هایی که جمع کرده اید را به بیرون از اتاق انتقال دهید یا حداقل از مکانی که در آنجا به رنگ آمیزی دیوارها پرداخته اید دور کنید تا زمان نقاشی دیوار با مشکلی مواجه نشوید و رنگی روی وسایل ریخته نشود.

 

نقاشی دیوار

قبل از برداشتن وسایل برقی، برق را قطع کنید.

برق اتاق را با استفاده از قطع کننده مدار یا جعبه فیوز قطع کنید. هنگامی که مطمئن شدید قطعات الکتریکی، برقی در آن ها جریان ندارد، آن ها را از روی دیوار جدا کنید. این شامل وسایل روشنایی، روکش های خروجی، پریزها و کلیدها است که برای برداشتن برخی از آن ها نیاز به پیچ گوشتی دارید.
اگر نمی توانید چیزی را بردارید، مانند روکش خروجی، می توانید نوار نقاشی را در اطراف آن قرار دهید تا از آن محافظت کند.
قطع کننده مدار یا جعبه فیوز معمولاً در پایین ترین سطح خانه شما قرار دارد. به دنبال یک سوئیچ کنترل کننده برچسب دار برای کنترل اتاق موردنظر برای رنگ آمیزی دیوار باشید.

 

نقاشی دیوار

کف اتاق را با یک پارچه پلاستیکی یا پارچه ای بپوشانید. 

اگر چه به طور همزمان با مقدار زیادی رنگ پلاستیک سر و کار نخواهید داشت، اما همچنان خطر چکه کردن رنگ زمان نقاشی دیوار وجود دارد. با پوشاندن کف اتاق می توانید از کثیف کاری کف جلوگیری نمایید.

 

نقاشی دیوار

دیوار ها را با آب گرم و اسفنج تمیز کنید.

هر گونه مانعی روی دیوار را با شوینده های لکه بر قوی چربی از بین ببرید.

 

نقاشی دیوار

قبل از رنگ آمیزی دیوارها را با یک پارچه تمیز خشک کنید.

به منظور آماده سازی دیوار برای رنگ آمیزی، رطوبت باقی مانده بر روی دیوارها را از بین ببرید و در عین حال بقایای باقی مانده را نیز بررسی کنید. رطوبت می تواند باعث ایجاد حباب و ترک در رنگ دیوار شود.

 

چسباندن دیوارها و ریختن پرایمر

نقاشی دیوار نزدیک سقف

سقف نزدیک دیوار را با نوار نقاشی بپوشانید.

نقاش ها، بر این باورند که استفاده از نوار چسب نقاشی بهترین انتخاب برای محافطت از سقف ساختمان خانه از پاشش رنگ دیوار می باشد. نوار چسب نقاشی را در امتداد لبه سقف، جایی که با دیوار برخورد می کند قرار دهید. مطمئن شوید که نوار روی سقف است نه دیوار. سعی کنید نوار را در نوارهایی به طول حدود 2 تا 3 فوت (0.61 تا 0.91 متر) بچسبانید. کار با هر چیزی که از این مقدار طولانی تر شود می تواند بسیار دشوار باشد.

اگر زیر نوارچسب ها هوا وارد شود، فضای را برای نفوذ رنگ فراهم می آورد. پس دقت کنید که آن ها را صافِ صاف چسبانده اید.

 

ماسک مخصوص گرد و غبار بگذارید و پنجره های مجاور را باز کنید.

از خود در برابر بخارهای منتشر شده از رنگ محافظت کنید. اگر هیچ فن و تهویه ای در اتاق ندارید، پنجره ها و درها را باز بگذارید. همچنین، افراد دیگر را تا پایان کار از منطقه دور نگه دارید.
هنگام نقاشی دیوار به دستکش یا وسایل دیگر احتیاج ندارید، اگرچه می توانند برای جلوگیری از کثیفی مفید باشند.

 

1 تا 2 فنجان (240 تا 470 میلی لیتر) پرایمر را در یک کاسه کوچک بریزید.

استفاده از سینی نقاش معمولی کار را دشوارتر می کند زیرا آنها معمولاً حجیم هستند و مانور دادن در آن ها دشوار است. اگر کاسه مناسبی ندارید، می توانید از سطل پلاستیکی دسته دار استفاده کنید. آن را با پرایمر سازگار با نوع رنگ مورد نظر، برای استفاده پر کنید.

یک برس کوچک و زاویه دار را در پرایمر فرو کنید.

با یک برس زاویه دار به طول 5.1 تا 10.2 سانتی متر شروع کنید. آن را داخل پرایمر فرو کنید تا قسمت 1.3 تا 2.5 سانتی متر موهای برس پوشانده شود. شکل برس زاویه دار به شما این امکان را می دهد که بدون نقاشی روی سقف روی دیوار مانور دهید. با این حال، مراقب باشید که از افزودن زیاد پرایمر به دیوار به طور همزمان اجتناب کنید. قلم مو را قبل از استفاده تکان دهید. روی کناره های کاسه ضربه بزنید. اگر به نظر می رسد که قطره قطره یا بیش از حد بار آمده است، مقداری از رنگ را روی کاسه بکشید تا از پاشیدن آن جلوگیری شود. همچنین می توانید از یک غلطک کوچک استفاده کنید.

 

 آسترسازی دیوارها

قلم مو را در گوشه ای به دیوار فشار دهید.

در صورت نیاز  برای رسیدن به سقف، از یک نردبان استفاده کنید. برس را طوری قرار دهید که موها به صورت افقی روی دیوار قرار گرفته و دسته به طرف شما باشد. آن را به آرامی فشار دهید تا موهای آغشته به پرتو روی دیوار صاف باشند اما به سقف برخورد نکنند. نوک موها باید به سختی نوار نقاشی را لمس کند.

 

قلم مو را در اطراف لبه های اتاق بکشید تا آن را آماده کنید.

این فرآیند “برش” نامیده می شود و حتی متخصصان از آن برای اعمال پرایمر در گوشه ی دیوار استفاده می کنند. هنگام کشیدن قلم مو از گوشه ای به گوشه دیگر، برس را ثابت نگه دارید. هنگام خشک شدن قلم مو را با رنگ بیشتری بارگذاری کنید. همچنین، برای پر کردن هرگونه شکاف و یکدست کردن رنگ، به سطح بروید.

از بالای دیوار تا 2 اینچ (5.1 سانتی متر) ضربه بزنید.

فضای اضافی بعداً هنگام اتمام دیوارها کمی به شما تنفس می دهد. بارگیری مجدد قلم مو و کشیدن آن روی دیوارها را ادامه دهید. می توانید از یک برس عریض تر استفاده کنید.
پر کردن این مقدار اضافی به این معنی است که لازم نیست بعداً خیلی به سقف نزدیک شوید. برای استفاده از ابزارهای بزرگتر، مانند غلطک، که به اندازه برس های کوچک دقیق نیستند، مفید است.

 

از برس برای براق کردن گوشه های دیگر اتاق استفاده کنید.

دسترسی به گوشه های دیگر نیز سخت است و باید با یک برس کوچک و زاویه دار آماده شود. پرایمر را در گوشه هایی که دیوارها به هم می رسند بمالید. وقتی به انتهای دیوار رسیدید، برس را دوباره بچرخانید تا موها با زمین یا تخته زیرین موازی شوند. در این ناحیه کار کنید تا آن را با یک نوار رنگی 2 اینچی (5.1 سانتی متر) پر کنید.
به یاد داشته باشید که نوار نقاش را روی قسمت هایی که نمی خواهید رنگ کنید، مانند تخته های پایه قرار دهید. اگر قصد دارید همه دیوارها را به یک رنگ نقاشی کنید، نیازی به جدا کردن آنها با نوار نیست.

 

بقیه اتاق را با استفاده از غلطک به پایان برسانید.

ساده ترین راه برای اتمام رنگ آمیزی دیوارها، استفاده از یک غلطک بزرگ رنگ بر روی دسته است. غلطک را با مقدار مناسبی از پرایمر بپوشانید، مطمئن شوید که قطره قطره نمی ریزد، سپس از نوار اولیه 2 در (5.1 سانتی متری) نزدیک سقف شروع کنید. غلطک را از بالای دیوار به پایین بکشید تا پوشش آن در یک لایه آغازگر ثابت انجام شود.
مراقب باشید که غلطک را تا سقف نکشید. روی نوار متوقف شوید تا ناخواسته با رنگی که نمی خواهید مخلوط نشود.

 

حداکثر 3 ساعت صبر کنید تا پرایمر خشک شود.

توصیه های سازنده را برای برآورد دقیق تری از زمان لازم برای خشک شدن پرایمر بررسی کنید. قبل از رنگ آمیزی روی آن حداقل آن را لمس کنید تا از خشک شدن آن مطمئن شوید. توجه داشته باشید که هوای مرطوب یا سرد باعث می شود رنگ و پرایمر با سرعت کمتری خشک شوند.

 

نقاشی دیوار

یک کاسه کوچک را با رنگی که قصد استفاده از آن را دارید پر کنید.

اکثر مردم رنگ لاتکس را انتخاب می کنند زیرا ضد آب است و به راحتی تمیز می شود. این نوع رنگ معمولاً مستقیماً خارج از قوطی آماده استفاده است. برای پر کردن فضای نزدیک سقف، با کمی رنگ در یک کاسه کوچک یا سطل که به راحتی می توانید با نردبان آن را حمل کنید، شروع کنید.
رنگ های پایه آب مانند رنگ لاتکس تمایل دارند سریع خشک شوند. وقتی از رنگ استفاده نمی کنید، قوطی را بسته نگه دارید. کاسه ها و سینی های رنگ را با یک پارچه مرطوب بپوشانید.
رنگ های روغنی به شرطی که دیوارها تمیز و به خوبی پوشانده شده باشند نیازی به آماده سازی خاصی ندارند.

 

اطراف لبه های دیوار را با یک برس زاویه دار رنگ کنید.

مقداری رنگ را در یک کاسه کوچک دیگر بریزید، سپس رنگ را با همان فرایند “برش” که برای پرایمر استفاده کرده اید بمالید. ابتدا از فاصله بین سقف و دیوارها شروع کنید. گوشه های بین دیوارها را پایین بیاورید، سپس با ناحیه نزدیک به کف به پایان برسید.
به یاد داشته باشید که یک نوار 2 اینچی (5.1 سانتی متر) در اطراف هر لبه ایجاد کنید تا در کار غلطک مشکلی نداشته باشید.

 

برای پایان دادن به رنگ آمیزی بقیه دیوارها از یک غلطک استفاده کنید.

یک غلطک را روی رنگی که قصد استفاده از آن را دارید بپوشانید، سپس هر دیوار را از بالا به پایین رنگ کنید. یک به یک روی دیوارها کار کنید. اطمینان حاصل کنید که از خطوط اولیه 2 در (5.1 سانتی متر) که دور لبه ها کشیده اید رنگ نزنید، در غیر این صورت رنگ ممکن است به سقف ختم شود.
اگر ناحیه ای ناهموار به نظر می رسد، دوباره آن را با سرعت ثابت بچرخانید. لایه اولیه لازم نیست کامل باشد، اما باید بسیار سازگار به نظر برسد.

 

حدود 4 ساعت صبر کنید تا رنگ خشک شود.

زمان خشک شدن بسته به محصولی که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود. رنگ های خانگی، به ویژه رنگ های پایه لاتکس که بیشتر روی دیوارها استفاده می شوند، با سرعت مناسب خشک می شوند. پس از خشک شدن رنگ، می توانید پایان کار را بررسی کرده و در صورت نیاز لایه دوم را اعمال کنید تا رنگ آن یکدست شود.
اکثر کارهای رنگ آمیزی نیاز به لایه دوم رنگ دارند. لازم نیست دوباره لبه های اطراف سقف را انجام دهید. با این حال، به این لایه دوم زمان دهید تا خشک شود.
رنگ های روغنی با سرعت بسیار کمتری خشک می شوند. معمولاً 24 ساعت طول می کشد تا به پایان برسد، بنابراین به توصیه های سازنده توجه کنید.

 

بعد از خشک شدن دیوارها نوار نقاشی را جدا کنید.

لبه نوار را در یک گوشه انتخاب کنید، باید بتوانید آن را با دست بلند کنید. پس از آن، بدون اینکه لکه ای روی دیوار باقی بماند، مستقیماً لایه برداری می شود. تمام نوارها را جدا کنید.
برداشتن نوار خیلی زود می تواند رنگ را لکه دار کرده و تلاش شما برای دور نگه داشتن آن از سقف را خراب کند. اما همیشه می توانید لکه های ماندگار یا چسبندگی را با کمی آب پاک کنید. قبل از انجام این کار از خشک بودن و ضد آب بودن رنگ اطمینان حاصل کنید.

 

منبع: wikihow

 

 

مقالات مرتبط

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button