ارگانایزر کردن بر اساس رنگ

به گفته ی دانشمندان علوم اعصاب، مغز ما انسان ها قبل از هر چیزی توانایی پردازش رنگ ها را دارد. آن ها می گویند شناسایی رنگ، اولین چیزی است که برای درک و محیط اطراف خود از آن استفاده می کنیم.
مغز انسان تمایل ذاتی به درک اطلاعات به صورت الگوهای سازمان یافته و ارگانایز شده ی طبیعی دارد. به همین دلیل زمانی که اطلاعاتی همچون فهرست کارها را به صورت قابل فهمی از طیف رنگی مرتب می کنیم و نظم می بخشیم، این اطمینان حاصل می شود که مغز ما قادر به پردازش سریع اطلاعات است. چرا که توانسته ایم از رنگ ها به عنوان ارگانایزر استفاده کنیم.
رنگ ها در موارد بسیاری مثل ایمیل ها، تکالیف و کمدها راه حل بسیار خوبی برای نظم بخشیدن، ارگانایز کردن و افزایش بهره وری هستند.

از رنگین کمان به عنوان نظم دهنده در کمد خود استفاده کنید.

دیگر نیازی به کلی گشتن برای یک تاپ نخواهید داشت. فقط کافی است یک بعدازظهر را صرف مرتب کردن لباس‌های خود از روشن‌ترین به تاریک‌ترین کنید، از سفید شروع کنید و از چرخه رنگ به سیاه بروید.
همچنین می توانید از این فرصت برای خلاص شدن از شر لباس هایی که دیگر نمی پوشید استفاده کنید.
به یاد داشته باشید رنگین کمان قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش است. اگر همه این رنگ ها یا سایه ها را ندارید، اشکالی ندارد!
اگر برایتان راحت‌تر است، ابتدا لباس‌هایتان را بر اساس نوع و سپس رنگ‌بندی مرتب کنید تا بتواند نوعی نظم دهنده در بین آن ها با رنگ بسازید. برای مثال، می‌توانید تمام شلوارهایتان، تمام پیراهن‌های آستین بلند، آستین‌های کوتاه، تاپ‌های تاپ و غیره را با هم گروه کنید. سپس، آنها را بر اساس رنگ مرتب کنید، یا در رنگین کمان، از تاریکی به روشن، یا از روشن به تاریکی بروید!

کفش های خود را بر اساس رنگ از هم جدا کنید تا لباس ها به راحتی ست شوند.

زمانی که کفش ها را بر اساس طیف رنگی که دارند، بچینیم. دیگر نیازی به گشتن برای کفش مورد نظر خود نداریم. همه چی در دسترس است!
اگر بیش از حد حساس هستید، هر یک از طبقه ها را با رنگ های رنگین کمان رنگ آمیزی کنید. به این ترتیب، تشخیص دسته بندی کفش شما آسان تر خواهد بود.

کلیدهای خود را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید تا آنها را متمایز کنید.

اگر دقایقی را صرف پیدا کردن کلید مناسب می کنید، این ترفند برای شما مناسب است. از چند رنگ مختلف لاک ناخن برای رنگ آمیزی بالای کلیدهای خود و کد رنگ آنها برای استفاده در آینده استفاده کنید.
به عنوان مثال، می توانید کلید خانه خود را زرد، کلید دفتر خود را قرمز و کلید خانه دوست خود را آبی رنگ کنید.
اگر اطرافتان لاک ندارید، به جای آن از یک نشانگر دائمی استفاده کنید.

با سازماندهی بر اساس رنگ، قفسه کتاب خود را به یک اثر تبدیل کنید.

نظم دهی به کتاب ها بر اساس رنگین کمان مطمئنا توجه مردم را به خود جلب خواهد کرد. به قفسه کتاب خود بروید و کتاب های خود را بر اساس رنگ، گروه بندی کنید. رنگ ها را در یک الگوی رنگین کمان برای شیب سرگرم کننده ای که سرها را برمی گرداند، مرتب کنید.
ممکن است نتوانید از کتاب ها یک رنگین کمان کامل بسازید، اما اشکالی ندارد! فقط با رنگ هایی که دارید کار کنید.

یک سیستم رنگی برای اسباب بازی های کودک خود ایجاد کنید.

پیدا کردن لِگو یا بلوک چوبی مناسب می تواند دردسرساز باشد. با گروه بندی اسباب بازی های کودک خود در سطل های پلاستیکی از دردسر نجات دهید. برای دسترسی آسان و تمیز کردن، هر سطل را رنگی جداگانه قرار دهید.
شما می توانید آن را به روشی سرگرم کننده برای کودک خود برای یادگیری رنگ ها نیز تبدیل کنید! در طول زمان پاکسازی، از آنها بخواهید که هر اسباب بازی را در سطل مناسب قرار دهند تا دکور اتاق کودک خود را همیشه منظم و مرتب نگه دارید.

 

قرار ملاقات ها را با یک تقویم رنگی پیگیری کنید.

دیگر هرگز تاریخ خاصی را فراموش نخواهید کرد! به هر یک از اعضای خانواده خود رنگ خاصی اختصاص دهید، سپس از یادداشت های چسبناک به رنگ آنها برای یادداشت تاریخ های مهم استفاده کنید. آن یادداشت‌ها را به یک تقویم بزرگ بچسبانید که همه بتوانند آنها را ببینند.
برای سرگرمی بیشتر، اجازه دهید کودکانتان رنگ های خود را انتخاب کنند.
اگر یک تقویم سنتی برای شما مناسب نیست، به جای آن از تخته سفید استفاده کنید.

فایل های کاری را با رنگ خود مرتب کنید.

اگر از گشتن در میان کوه های کاغذی خسته شده اید، این روش را امتحان کنید. تمام مدارک مهم خود را با هم گروه بندی کنید (مالی، پزشکی و شخصی) سپس به هر گروه یک رنگ اختصاص دهید. از فایل های رنگی روشن با برچسب استفاده کنید تا همه مقالات مهم خود را مرتب نگه دارید.
به عنوان مثال، امور مالی می تواند زرد، پزشکی می تواند قرمز و شخصی می تواند آبی باشد.
فایل های رنگی را می توانید در اکثر فروشگاه های لوازم اداری پیدا کنید.

لوازم صنایع دستی خود بر اساس رنگ ارگانایز کنید

هرگز دوباره از میان سطل ها یا کشوهای به هم ریخته برنگردید. از یک تخته گیره برای آویزان کردن نوارها و اقلام بزرگ بر اساس رنگ استفاده کنید، سپس اقلام کوچکتر را در سطل های پلاستیکی دسته بندی کنید.
این یک راه عالی برای جدا کردن مهره ها، نوار واشی، دکمه ها و نخ ها است که می توان بدون استفاده از نظم دهنده لوازم خیاطی به آن ها نظم بخشید.

 

لوازم مو را در ظروف هماهنگ رنگ گروه بندی کنید.

کمان ها، روبان ها و کش ها معمولاً در شلوغی گم می شوند. سعی کنید آنها را بر اساس رنگ گروه بندی کنید و آنها را در سطل های پلاستیکی شفاف یا نظم دهنده لوازم آرایش قرار دهید تا دیگر هرگز گم نشوند.
برای دسترسی آسان می توانید سطل های خود را داخل کابینت یا کشو حمام قرار دهید.
اگر سطل‌ها مورد علاقه شما نیستند، کوکی‌های شفاف را امتحان کنید تا یک راه حل جالب و بامزه داشته باشید.

تخته های برش آشپزخانه را با استفاده از رنگ ها جدا نگه دارید.

استفاده از همان تخته برش برای گوشت و سبزیجات می تواند باکتری ها را پخش کند. لبه های تخته های برش را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید تا بدانید کدام یک برای گوشت خام و کدام برای میوه و سبزیجات است.
به عنوان مثال، تخته برش گوشت شما می تواند یک نوار قرمز داشته باشد در حالی که تخته برش سبزیجات شما می تواند یک نوار سبز داشته باشد.

حرف آخر

امیدواریم که توانسته باشیم راه حل های مناسب و کاربردی برای هرچه بیشتر نظم بخشیدن به محیط اطراف خانه، اداره و هر جایی که ممکن است نظم و ساماندهی داشتن به تسریع کار شما کمک کند، ارائه داده باشیم.

فروشگاه اینترنتی شولک، تولید کننده انواع دکوراسیون داخلی و خارجی است که برای تهیه انواع نظم دهنده نمدی می توانید به آن مراجعه و خرید خود را به صورت اینترنی انجام دهید.

منبع: wikihow

5/5 - (1 امتیاز)
Call Now Button