نحوه رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی به گونه ایی که نتیجه ی آن دیواری صاف و تمیز در بیایید، نیازمند کمی تلاش بیشتر است که در نهایت ارزش آن را دارد.

بهتر است با ترمیم هرگونه شکاف یا سوراخ در دیوار شروع کنید. سنباده بزنید و کل دیوار را پاک کنید. یک لایه پرایمر به دیوار گچی بمالید و بگذارید خشک شود. روی دیوار گچی 2-4 لایه رنگ پلاستیک بغلتانید و بمالید. برای یک پایان بهتر سنباده بزنید. سپس، از رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی تازه خود لذت ببرید.

تعمیر و آماده سازی دیوار

رنگ پلاستیک زدن روی دیوار گچی

یک چراغ کار را روی سطح دیوار گچی نگه دارید تا هر گونه نقص روی دیوار را نشان دهد.

چراغ های بالای اتاق را کم نور کنید و سپس چراغ برق را 3 تا 4 اینچ (7.6 تا 10.2 سانتی متر) از دیوار دور نگه دارید. با نور به تمام سطوح دیوار بروید و به دنبال نقص باشید. اگر شکاف، سوراخ یا فرورفتگی مشاهده کردید، با مداد دور آنها را خط بکشید یا تکه کوچکی از نوار نقاشی را روی آن ها بچسبانید. و قبل از رنگ پلاستیک زدن روی دیوار گچی آن را برطرف نمایید. البته در نظر داشته باشید که برای انواع نقاشی ساختمان باید چنین اقدامی صورت گیرد.

 

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

لبه های نمایان شده را سنباده بزنید و دوباره گچ بزنید.

اگر نقطه ای را می بینید که  برای رنگ پلاستیک زدن روی دیوار گچی به صورت درزی نمایان است، آن را با استفاده از یک کاغذ سنباده 80 دانه ایی و مقدار گچ به طور کامل بپوشانید.

سنباده زنی را ادامه دهید به پایه دیوار گچی برسید. یک لایه نازک از ترکیب مفصل را روی چسب با استفاده از چاقوی دیوار خشک بمالید. بعد از 24 ساعت زمان خشک شدن، دوباره آن را سنباده بزنید و این کار را تکرار کنید تا درز یکدست شود.
فقط ماساژ مستقیم روی درز کافی نیست. برای جلوگیری از ترک خوردن، سعی کنید حدود 4 تا 6 اینچ (10 تا 15 سانتی متر) را از هر دو طرف را سنباده بزنید.

 

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

هر گونه سوراخ را با ترکیب پر کنید.

اگر اندازه سوراخ به اندازه سر ناخن یا کوچکتر است، معمولاً می توانید آن را با کمی ترکیب وصل کنید. سپس سطح آن را با چاقوی گچی خشک کنید. اگر سوراخ بزرگتر است، باید یک وصله گچ خریداری کنید. پشت چسب تکه را جدا کرده و محکم روی سوراخ فشار دهید. روی آن را با کمی ترکیب مخلوط کرده و با کاغذ ماسه 80 دانه ای ماسه سنباده بزنید.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

هر نقطه زبری را سنباده بزنید.

این احتمال وجود دارد که چراغ کار برخی از نقاط ناهموار بر روی دیوار گچی شما را نمایان کند، شاید جایی که بافت سطحی جمع شده باشد. در این صورت، یک کاغذ سنباده 120 دانه ای تهیه کنید و این مناطق را سنباده بزنید. این کار را ادامه دهید تا دیوار در هنگام لمس کردن صاف به نظر بیایید.
برای رسیدن به بالای دیوارها از یک پایه سنباده با کاغذ متصل در انتها استفاده کنید. هنگام استفاده از میله به آرامی سنباده بزنید وگرنه می تواند به اطراف حرکت کرده و دیوار را بشکند.

 

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

دیوار را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

هرگونه گرد و غبار باقی مانده روی دیوار پس از سنباده کشی به رنگ شما می چسبد و منجر به سطح ناهموار نهایی می شود. برای جلوگیری از این امر قبل از رنگ پلاستیک زدن روی دیوار گچی، یک پارچه مرطوب تهیه کنید و آن را به آرامی روی تمام نقاط دیوار بکشید. اطمینان حاصل کنید که پارچه فقط مرطوب است و خیس نیست، در غیر این صورت دیوار خشک و هر گونه ترکیب سطحی را مرطوب می کند.
اگر می خواهید یک لایه محافظ اضافی داشته باشید، می توانید با یک گردگیر پر از دیوار نیز عبور کنید.
اجازه دهید دیوار حداقل 24-48 ساعت پس از استفاده از ترکیب، سنباده زنی و پاک شدن قبل از رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک خشک شود.

 

پوشش دیوار با پرایمر

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

پارچه ها را زیر دیوارها قرار دهید.

پارچه های بوم بهترین عملکرد را در این مواقع دارند. آن ها مانند پلاستیک ها لغزنده نیستند و رنگ به کف آن ها نفوذ نمی کند، در صورتی که هنگام استفاده از ملحفه چنین مزایایی به وجود نمی آید.

پارچه را طوری قرار دهید که زیر دیوار در حال رنگ آمیزی قرار بگیرد و چند فوت دورتر پنکه بیرون باشد. این به شما اجازه می دهد تا جلوی هرگونه پاشش را بگیرید.
نیازی نیست پارچه ها را روی کل کف اتاق قرار دهید مگر اینکه قصد داشته باشید سقف دیوار گچی را نیز رنگ آمیزی کنید.

 

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

پرایمر مناسب برای دیوار گچی انتخاب کنید.

استفاده از پرایمر بسیار مهم است زیرا به صاف شدن دیوار گچی شما کمک می کند و اجازه می دهد رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی به طور کامل انجام شود. اگر می خواهید از رنگ تیره استفاده کنید، یک پرایمر رنگی انتخاب کنید. اگر نگران کپک هستید، از پرایمر ضد رطوبت استفاده کنید. اگر نگران جذب بو روی دیوار هستید، مانند فضای آشپزخانه، پرایمر بوگیر را انتخاب کنید.
اکثر پرایمرها در رنگ های روشن یا سفید هستند، اما یک نقاشکار حرفه ای می تواند در صورت درخواست، رنگ تغییر یافته را برای شما ترکیب کند.
به عنوان مثال، بسیاری از مردم ترجیح می دهند از پرایمر ضد رطوبت در فضاهای زیرزمین استفاده کنند یا یک لایه محافظ اضافی برای دیوارهای بیرونی اضافه کنند.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

یک لایه پرایمر بمالید.

از استفاده ترکیبات رنگی و پرایمر همه کاره خودداری کنید، زیرا ممکن است کاملاً به دیوار گچی نچسبند. در عوض، به عنوان یک مرحله جداگانه، از یک غلتک و برس رنگ استفاده کنید تا یک لایه از پرایمر دیواری پلی وینیل اکریلیک (PVA) را اعمال کنید. ادامه دهید تا تمام دیوار پوشانده شود و صاف به نظر برسد.
متوجه خواهید شد که پرایمر کمی ضخیم تر از رنگ سنتی است. این به دلیل PVA چسبنده است که به پرایمر کمک می کند تا با دیوار گچی متصل شود.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

در عرض 2 روز دیوار خود را رنگ آمیزی کنید.

پرایمر شما باید بعد 24 ساعت استفاده کاملاً خشک شود. اگر بیش از 2 روز منتظر بمانید تا سطح بالای رنگ را بمالید، خاصیت اتصال اضافی پرایمر را از دست خواهید داد. اگر مجبور به تأخیر شدید، بهتر است قبل از شروع به نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، یک لایه دیگر پرایمر بزنید.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

با یک افزودنی رنگ را مخلوط کنید.

قبل از شروع به رنگ آمیزی دیوار، نرم کننده یا تقویت کننده رنگ را به سطل های رنگ خود اضافه کنید. دستورالعمل های موجود در بطری را دنبال کنید تا تعیین کنید که چقدر باید به هر سطل اضافه کنید. سپس، قبل از ریختن آن در یک ظرف، با استفاده از یک چوب مخلوط کننده کاملاً مخلوط کنید. افزایش دهنده های رنگ به کاهش ضربه های قلم مو کمک می کند.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

لبه های دیوار را با قلم مو رنگ کنید.

هنگامی که کمی رنگ را در یک ظرف ریختید، کف قلم موی خود را به اندازه یک اینچ (2.5 سانتی متر) در آن فرو کنید. سپس، از نوارهای رنگی در اطراف لبه های بیرونی فضای دیوار گچی خود استفاده کنید. با این کار سطح دیوارهای شما تمیزتر به نظر می رسد. همچنین رول کردن سریع رنگ روی وسط دیوار را آسان می کند.
برای جلوگیری از ریختن رنگ روی قلم مو، پس از بارگیری رنگ، کناره های قلم مو را به آرامی به کناره های تابه بکوبید.
هنگام رنگ آمیزی لبه های یک دیوار گچی، بهتر است از یک برس مخروطی با موی مصنوعی استفاده کنید.

 

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

رنگ را با یک غلتک به قسمت های وسط دیوار بمالید.

یک غلتک یا یک چرتکه نازک 3/8 اینچی (9.5 میلی متر) از پشم بره یا مو تهیه کنید. این به حداقل رساندن پاشش کمک می کند. غلطک را در تابه بچرخانید تا فقط با رنگ آغشته شود. سپس، غلتک را روی دیوار قرار دهید و رنگ را با حرکات صاف و یکنواخت بمالید. ادامه دهید تا دیوار پوشانده شود.
سعی کنید غلتک را بیش از حد بار نکنید یا اشباع نکنید. اگر این کار را بکنید، در نهایت با افشانه های بیشتری روبرو خواهید شد. همچنین اگر نگران پاشیدن هستید، می توانید یک محافظ پلاستیکی به دسته غلتک وصل کنید.

 

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

بین لایه های رنگ با یک سنباده 150 دانه ای سنباده بزنید.

پس از اتمام اولین لایه رنگ، 24 تا 48 ساعت به آن زمان دهید تا کاملاً خشک شود. دست خود را در مقابل آن قرار دهید تا بتوانید بررسی کنید. سپس، کل کاغذ را با کاغذ سنباده 150 دانه ایی سنباده بزنید. این به لایه بعدی رنگ شما کمک می کند تا کاملاً به رنگ قبلی بچسبد.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

1-2 لایه دیگر رنگ کنید.

یک لایه رنگ معمولاً برای پوشاندن سطح دیوار گچی در طولانی مدت کافی نیست. ممکن است با گذشت زمان در لکه ها محو شود و پرایمر را نشان دهد. برای جلوگیری از این امر، فرآیند رنگ آمیزی را تکرار کنید بدون در نظر گرفتن پرایمر تا در مجموع 2-3 لایه رنگ روی دیوار داشته باشید.

منبع: wikihow

 

مقالات مرتبط

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button