10 مرحله فرآیند رنگ آمیزی ساختمان

گاهی پیش می آید که دیوارهای خانه در نظر شما خیلی کسل کننده و قدیمی می آیند. در این مواقع برای شما شاید پیش آمده باشد که بخواهید برس رنگ و غلطک را بردارید و خودتان دست به کار رنگ آمیزی ساختمان شوید.

اگر به طور جدی تصمیم گرفتید که دیوارهای خانه را نقاشی کنید، باید خیلی مراقب باشید. در هر صورت ما در این مقاله، نکات بسیار مناسبی را بیان می کنیم. شما کافیست که این 10 مرحله از فرآیند رنگ آمیزی ساختمان را دنبال نمایید تا به نتیجه ی دلخواه دست یابید.

هزینه های خدمات رنگ آمیزی دیوار و بازسازی ساختمان را می توانید از نقاشکار بپرسید.

10 مرحله فرآیند رنگ آمیزی ساختمان

گام اول

برای رنگ آمیزی ساختمان خود تصمیم بگیرید و برنامه ریزی کنید.

قبل از اینکه به چگونگی فرآیند رنگ آمیزی ساختمان و دیوار ساختمان خود فکر کنید، باید برنامه خود را تنظیم کنید. اگر قصد نقاشی دیوارهای خود را دارید، احتمالاً ایده های دکوراسیون منزل را در ذهن دارید. فکر کنید که چگونه می توانید آنها را به واقعیت تبدیل کنید. چه رنگ خانه ای را انتخاب می کنید؟ آیا هر چهار دیوار یکسان به نظر می رسند یا یک دیوار گوشه خواهید داشت؟ می خواهید دیوار گوشه چگونه به نظر برسد؟ رنگی مسدود شده یا به صورت واضح طرح شده است؟ چه پایانی می خواهید؟ مات، فلزی یا براق؟ قبل از اینکه آستین ها را بالا بزنید به همه این موارد فکر کنید.

گام دوم

برای نقاشی ساختمان آماده شوید.

هنگامی که برنامه عملیاتی خود را آماده کردید، همه موارد ضروری را با هم تهیه کنید. قبل از شروع، از مقدار مناسب رنگ در منزل گرفته تا تجهیزات مناسب، وسایل اصلی، همه چیز را جمع کنید. از دست دادن هر چیزی و به خاطر آوردن آن ها در هنگام نقاشی ساختمان  نکته ی منفی بزرگی است. بهترین روش این است که لیستی از مواردی که از قبل به آن ها نیاز دارید تهیه کنید.

گام سوم

مبلمان را قبل از آغاز نقاشی ساختمان جابجا کنید.

اگر به دنبال نکاتی در مورد نحوه انجام نقاشی روی دیوار هستید، باید بدانید که اوضاع بهم ریخته خواهد شد. و بدیهی است که شما نمی خواهید مبلمان و لوازم جانبی گرانبهای شما در هنگام خرابکاری رنج ببینند. از مبلمان، وسایل خانه و همه وسایل اتاق خود به درستی محافظت کنید، در غیر این صورت لکه هایی از رنگ خانه روی آنها قرار می گیرد. آن ها را با پارچه بپوشانید و آنها را به اتاق دیگری منتقل کنید تا بتوانید بدون هیچ مانعی رنگ آمیزی کنید.

گام چهارم

با نوار نقاشی از دیوار محافظت کنید.

با استفاده از نوار نقاشی، همه مواردی را که نمی خواهید نقاشی کنید، پوشش می دهد. از تر و تمیز در بالا و پایین دیوار و اطراف درها و پنجره ها محافظت کنید. سخت افزار، تابلوها و سوئیچ های الکتریکی، دکمه های در، تریم های تهویه، قالب ها، جزئیات دیوار و هر چیز دیگری را که می خواهید دست نخورده بپوشانید.

گام پنجم

دیوارها را قبل از رنگ آمیزی ساختمان تمیز کنید.

اگر رنگ خانگی قابل شستشو دارید، با استفاده از یک اسفنج بزرگ سلولزی و یک محلول آب مخلوط با چند قطره مایع ظرفشویی ملایم، دیوارهای خود را تمیز کنید تا گرد و غبار، کثیفی و چربی پاک شود. در غیر این صورت، از اسفنج مرطوب برای تمیز کردن دیوارها استفاده کنید.

گام ششم

دیوارها را به طور دقیق آماده کنید.

بازرسی دقیق از دیوارهای خانه خود انجام دهید. اگر متوجه رنگ آمیزی، سوراخ، ترک، پوسته پوسته شدن یا سایر علائم آسیب شدید، ابتدا باید با آن ها را برطرف کنید. قبل از استفاده از لایه جدید آغازگر، این عیب ها را سنباده و تراش دهید تا دیواره صافی بدست آورید. فقط وقتی سطح دیوار تراز می شود می توانید کار خود را جلو ببرید. می توانید دیوارها را با یک پارچه نرم و خشک پاک کنید تا ذرات سنباده دیواره از بین برود.

گام هفتم

ابتدا دیوارها را زیرسازی کنید.

پس از آماده شدن دیوارها، از پرایمر Rainguard یا Primer سیمان بر اساس نوع دیوار و هدف استفاده کنید. به اندازه کافی پرایمر را در یک سینی بریزید تا تقریباً چاه را به سمت پایین سینی پر کند. آغازگر را به دیوار بچرخانید. از کف تا سقف یک کت یکنواخت بزنید و دیوارها را کاملاً بپوشانید. وقتی صحبت از چک لیست نحوه رنگ آمیزی دیوار در خانه می شود ، استفاده از پرایمر بسیار مهم است. آغازگر نه تنها به چسبیدن رنگ به دیواره ها کمک می کند بلکه تعداد پوشش رنگی مورد نیاز را نیز به حداقل می رساند. بگذارید آغازگر حداقل چهار ساعت خشک شود.
 
 
گام هشتم

برای دقت بیشتر با دست نقاشی کنید.

 
 
پس از خشک شدن لایه آغازگر، آماده شوید تا در نهایت دیوارهای خود را رنگ کنید. رنگ را با یک تکه چوب چوبی یا با استفاده از همزن برقی کاملاً مخلوط کنید. نقاشی را با اصلاح روی دست شروع کنید. نوک مسواک خود را حدود 2 “در رنگ آغشته کنید، اجازه دهید مقدار اضافی آن چکه کند. سپس، رنگ را به همراه نوار بر روی دیوار بکشید. با استفاده از ضربات صاف و خطی، مسیر خود را پایین بکشید تا زمانی که محیط خارجی نوار نقاشی را کامل کنید.
 
 
گام نهم

برای اتمام رنگ آمیزی با غلطک رنگ کنید.

 
 
 
گام دهم

بعد از اتمام رنگ آمیزی دیوارها صبور باشید.

 
 
 
بعد از رنگ آمیزی دیوار، وقت انتظار است. صبور باشید و اجازه دهید رنگ یک شب خشک شود. در همین حال، برای آخرین بار نگاهی به دیوار بیندازید تا قبل از تماس روزانه با لکه های نازک، توده ها، قطره قطره یا سایر مناطق مشکل دار، بررسی شود. و در تمام این مدت، اشتیاق خود را برای لمس دیوارها کنترل کنید. صبح روز بعد در خانه ای خیره کننده بیدار شوید!
 
بعدش چی؟ نوار نقاش را با احتیاط بردارید و تمام وسایل و لوازمی را که به خانه منتقل کرده اید، به سرجای خود برگردانید. اکنون آماده اید که دیوارهای مدرن خانه خود را به رخ بکشید و تجربیات خود را در مورد نحوه نقاشی دیوار به اشتراک بگذارید!
 
اگر فکر می کنید انجام همه این کارها بیش از حد است و ممکن است در نهایت مرتکب اشتباه شوید، نقاشان اصلی ما را استخدام کنید تا خانه شما را به فضایی جذاب تبدیل کنند. شما سبک را انتخاب می کنید و ما آن را برای شما اتفاق می اندازیم.
 
 
 
منبع: nerolac
 
 

مقالات مرتبط

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button