رنگ آمیزی ابزار سقف منزل

رنگ آمیزی ایزار سقف منزل

رنگ آمیزی ابزار سقف منزل

وقتی زمان رنگ آمیزی اتاق فرا می رسد، ممکن است فکر کنید با سقف چه کار کنید. انتخاب رنگ برای دیوارها به اندازه کافی دشوار است، بنابراین آیا واقعاً باید نگران سقف نیز باشید؟ بسیاری از مردم هرگز به سقف نگاه نمی کنند، بنابراین شاید هرگز متوجه نشده اید که دیگران چگونه آن را نقاشی می کنند.

سقف ها یکی از مهم ترین اجزای یک ساختمان هستند. چرا که بسیاری از عناصر ساختاری شامل لوله کشی، سیستم های برق و لوله کشی و سایر ملزومات مهندسی را در بر می گیرند.

هرچه سقف بلندتر باشد، اتاق بزرگ تر به نظر می رسد. سقف ها همچنین به تامین نور طبیعی از طریق پنجره ها و برجسته شدن محیط اتاق ها کمک می کند.

رنگ آمیزی سقف منزل بسته به رنگی که استفاده می کنید می تواند اتاق شما را گرم تر، بزرگ تر و یا دنج تر کند. بیشتر صاحب خانه ها ترجیح می دهند از رنگ سفید یا عاجی برای سقف خود استفاده کنند، به این نکته توجه کنید که استفاده از رنگ برای سقف، اگر به درستی انجام شود می تواند زیبایی منحصر به فردی در فضای خانه به وجود آورد.

نقاشی سقف، تفاوت چندانی با نقاشی دیوار ندارد. بنابراین می توانید از فرآیند رنگ آمیزی ساختمان در رنگ آمیزی سقف هم پیروی کنید.

 

نکات رنگ آمیزی ابزار سقف منزل

1- اگر قصد دارید که تمام اتاق را رنگ آمیزی نمایید، ابتدا به نقاشی سقف ها بپردازید. چرا که اگر رنگی روی دیوارهای اتاق پاشیده شد، با رنگ آمیزی بتوانید آن ها را بپوشانید. توجه کنید که هنگام کار نقاشی روی سقف، همچنان باید دقت کافی را در چسباندن نوارهای نقاشی ساختمان داشته باشید.

 

2- هیچ قانونی مدونی برای نوع رنگ مورد استفاده در سقف منزل وجود ندارد. اما بسیاری از نقاشکاران، رنگ اکریلیک و پلاستیک را نسبت به رنگ های دیگر ترجیح می دهند. چرا که استفاده از این رنگ ها در رنگ آمیزی سقف منزل باعث پوشش دهی خوبی در نقص های موجود سقف می شوند.

 

3- نوع رنگی که برای رنگ آمیزی سقف منزل انتخاب می شود باید ضخیم تر از رنگ معمولی دیوار باشد تا به طور کامل با یک لایه رنگ پوشانده شود.

 

4- به خاطر داشته باشید که رنگ پلاستیک یا آکریلیک مات نباید در سقف مکان های مرطوب مانند حمام، زیرزمین یا اتاق لباسشویی استفاده شود . زیرا رطوبت می تواند باعث تراشه شدن، لایه برداری یا لکه شدن رنگ شود. رنگ های براق تر و درخشنده تری مثل رنگ روغن و رنگ آکریلیک براق در این مناطق توصیه می شود.

5-  استفاده از رنگ تیره تر برای سقف نسبت به دیوارها باعث می شود که سقف اتاق کوتاه تر و صمیمی تر به نظر آید. رنگ سقفی که با رنگ دیوار همخوانی داشته باشد، تضاد بین آن ها را به خوبی نمایش نمی دهد.

 

6- اگر نشانه هایی از لایه لایه شدن سقف یا پف کردن آن مشاهده می کنید. بهتر است که با یک متخصص در ارتباط باشید، تا موانع را از سر راه بردارد.

 

7- رنگ آمیزی سقف با رنگی متفاوت از دیوارها، بسته به سایه ها می تواند تصویری جسورانه ایجاد کند. یا به طرز ظریفی فضای اتاق را افزایش یابد.

 

سقف اتاق نشیمن خود را چه رنگی کنم؟

ساده ترین پاسخ این است که همیشه برای اینکه کار نقاشی پیش برود، رنگ سقف ها را سفید کنید.  رنگ آمیزی سقف، اگر دیوارها سفید باشند بهتر است که با سایه ای از سفید انجام شود. رنگ سفید یک رنگ محبوب برای سقف است و این فقط به دلیل پایبندی به سنت نیست. صاحبان خانه و طراحان، سفید را به عنوان رنگ سقف ترجیح می دهند. زیرا سفید نور را منعکس می کند، سقف نور را به اندازه یا بیشتر از چهار دیوار دیگر منعکس می کند.

اگر دیوارهای شما سفید هستند و سقف یک سطح صاف و مسطحی دارد، رنگ سقف خود را با رنگ ملایم تری مانند  رنگ هلویی روشن، آبی آسمانی، خاکستری بسیار روشن یا زرد کم رنگ رنگ آمیزی کنید تا به فضای شما احساس آرامش ببخشد.

 

وقتی رنگ سقف ها با دیوارها مطابقت دارند

گاهی سقف ها متناسب با دیوارها رنگ آمیزی می شوند. هنگامی که سقف و دیوارها یک رنگ هستند، می تواند اتاق را کوچکتر یا دنج تر نشان دهد. اتاق هایی که سقف کمتری با سطح کمتر دارند بیشترین رنگ آمیزی را دارند. این ها شامل حمام، گنجه و گاهی راه پله است.

اگر سقف های بسیار بلندی دارید، ممکن است بخواهید آنها را هم مانند دیوارها رنگ کنید. این امر سقف های بلند یا طاق دار را پایین می آورد و ظاهری منسجم و دنج تر ایجاد می کند. اگر می خواهید سقف را رنگ آمیزی کنید، لازم نیست سایه آن با دیوارها یکسان باشد. رنگ می تواند تا حدودی روشن تر باشد و همچنان ظاهری ثابت به اتاق یبخشد.

 

وقتی سقف ها با دیوارها مطابقت ندارند

بسیاری از اوقات، سقف ها به رنگ سفید مسطح رنگ آمیزی می شوند تا فضای اتاق را  بهتر جلوه دهند. همچنین باعث می شود سقف در پس زمینه به نظر برسد. سفید تخت توصیه شده ترین سایه سقف است و می توان آن را با همان رنگ روی دکوراسیون ست کرد. این کار تمام اتاق را به هم متصل می کند.

درک اینکه چگونه رنگ های مختلف ظاهر یک اتاق را تغییر می دهد، همراه با دیدن عکس هایی از ترکیب رنگ های مختلف دیوار و سقف می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد ظاهر جدیدی که بیشتر دوست دارید کمک کند.

سخن آخر

قبل از تصمیم گیری در مورد رنگ سقف، مطمئن شوید که می خواهید از هر اتاق چه نوع حسی دریافت کنید. رنگ تیره تر که با دیوارها مطابقت داشته باشد باعث می شود اتاق کوچکتر، دنج تر و اتاق ها را به هم نزدیک کند. سقف روشن تر یا سفید، عمق بیشتری ایجاد می کند و فضای اتاق را بزرگ تر  نشان می دهد. هنگامی که بدانید از نظر شما یک اتاق چگونه باید به نظر بیاید، انتخاب رنگ سقف برای شما بسیار ساده تر می شود.

 

 

 

مقالات مرتبط

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button