راهنمای انتخاب پالت رنگ ساختمان

راهنمای انتخاب پالت رنگ ساختمان

انتخاب مناسب پالت رنگ ساختمان در دکوراسیون داخلی، وابسته به نوع اتاقی دارد که مدنظر شماست. همانطور که می دانید، با استفاده از تعدادی رنگ های موجود، می توانید به اتاق وزن بدهید، در حالی که با انتخاب یکسری از رنگ های دیگر می توانید محیط روشن تری را در فضای داخلی خانه ایجاد کنید. همچنین می توانید رنگ ها را در سایه ها و رنگ های مختلف ترکیب کنید تا بتوانید نمایی زیبا در خانه ایجاد نمایید.

در ادامه، نقاشکار به شما کمک خواهد کرد که بتوانید در انتخاب رنگ ساختمان خود تمام موارد موجود را بررسی کنید و سپس به انتخاب رنگ مناسبی برای اتاق خود دست بزنید.

 

 انتخاب پالت رنگ ساختمان

 

انتخاب پالت رنگ

 رنگ های گرم، پرانرژی و راحت

استفاده از رنگ های گرم به عنوان رنگ ساختمان شما، می تواند فضایی گرم، پرانرژی و راحت را در فضای اتاق های شما ایجاد نماید.

قرمز، نارنجی و زرد رنگ های گرم هستند. انتخاب این رنگ ها در اتاق هایی که رفت و آمد زیادی وجود دارد، مثل اتاق نشیمن، می تواند مناسب باشد.

 

 

انتخاب پالت رنگ ساختمان سرد

رنگ های سرد، آرامش بخش

آبی، سبز و بنفش رنگ های سرد هستند. رنگ های سرد می توانند اتاق را تازه کنند یا به شما در آرامش بعد از یک روز طولانی کمک کنند. آن ها انتخاب خوبی برای اتاق خواب و اتاق نشیمن به عنوان رنگ ساختمان شما هستند. سایه های روشن تر می توانند پر جنب و جوش تر باشند، در حالی که سایه های تیره می توانند احساس آرامش بیشتری ایجاد کنند.

 

 

انتخاب پالت رنگ طبیعی

رنگ های خنثی، ایجاد تعادل

از رنگ های خنثی برای ایجاد تعادل در بین رنگ های دیگر  به عنوان رنگ ساختمان می توان استفاده کرد. رنگ های سفید و خاکستری رنگ های خنثی هستند که ممکن است در نگاه اول خسته کننده برسند، اما زمان استفاده آن ها در بین رنگ های گرم و سرد تعادل مطلوبی بین آن ها ایجاد می شود.

سیاه، قهوه ای و آبی روشن چند رنگ جایگزین هستند که می توانند به عنوان رنگ های پایه ای خنثی عمل کنند.

 

 

انتخاب رنگ ساختمان روشن

رنگ های روشن، باز شدن فضای اتاق

برای باز کردن اتاق ها، رنگ ساختمان خود را روشن تر را انتخاب کنید. رنگ های زرد کم رنگ، آبی و سفید انتخاب های فوق العاده ای برای روشن شدن اتاق هستند. رنگ های روشن فاقد وزن بصری هستند، به این معنی که چشم شما به آن ها کشیده نمی شود. وقتی وارد اتاق می شوید، چشم شما ممکن است به یک اثر هنری یا یک ویژگی روشن دیگر برود. از آنجا که شما روی سطوح بیرونی تمرکز نکرده اید، اتاق هایی با رنگ روشن اغلب بزرگتر از اندازه خود به نظر می رسند.

هر رنگی را می توان با مخلوط کردن با رنگ سفید روشن تر کرد. اگر رنگ دقیق مورد نظر خود را پیدا نکردید، رنگ خود را مخلوط کنید!
سقف را در انتخابات رنگ ساختمان خود لحاظ کنید. رنگ پلاستیک زدن سقف سبک می تواند این توهم را ایجاد کند که یک اتاق بلندتر از آن چه که هست به نظر برسد.

 

 

انتخاب پالت رنگ برای رنگ ساختمان

رنگ های تیره، اتاق های صمیمی تر

اتاق ها را با سایه های تیره تر رنگ کنید تا صمیمی تر به نظر برسند. رنگ های تیره وزن بصری دارند. وقتی وارد اتاقی می شوید، چشم های شما به سمت آن ها کشیده می شود. رنگ آمیزی دیوارها با رنگ های تیره می تواند اتاق شما را کوچکتر، دنج تر و ساده تر نشان دهد. به همین ترتیب، سقف تیره نیز اتاق را کوچکتر می کند.
به کتابخانه فکر کنید. اگر این اتاق را در خانه خود طراحی کرده اید، ممکن است از رنگ های تیره برای ایجاد فضایی آرام و صمیمی استفاده کنید.
اگر راهروی باریک و طولانی دارید، دیوارهای دور را به رنگ تیره رنگ کنید تا راهرو کوتاه تر به نظر برسد.
رنگ های تیره همچنین می توانند مجاری و دیگر عناصر در معرض را استتار کنند، اما از آن ها به میزان کم استفاده کنید تا احساس اتاق شما را خیلی کوچک یا محدود کننده نکند.
استفاده از رنگ تیره روی دیوار نیز می تواند زمینه ای قوی برای نقطه کانونی ایجاد کند، مانند نقاشی قاب دار روی دیوار پشت تخت یا مبل شما است.

 

رنگ براق ساختمان

انتخاب رنگ براق

می توانید برچسب روی هر رنگی را که  به عنوان رنگ ساختمان خود انتخاب می کنید بررسی کنید تا ببینید که چگونه روی پایان کار تاثیر می گذارد. رنگ های براق یا نیمه براق کمی روشن تر از حالت معمولی به نظر می رسند. به همین دلیل، آنها اغلب در مناطقی مانند آشپزخانه استفاده می شوند. رنگ های براق با رنگ های روشن بهتر کار می کنند و به راحتی می توان آنها را با یک رنگ جدید تجدید کرد.
در سطوح تخت یا مات اصلا از رنگ براق استفاده نمی شود. در چنین نواحی مانند اتاق خواب که آرام است، بهتر است از رنگ های تیره استفاده کرد.

 

 

پالت رنگ ساختمان

استفاده از یک برنامه پالت رنگ برای انتخاب رنگ

به منظور رنگ آمیزی ساختمان و انتخاب رنگ ساختمان می توانید از یکسری برنامه های فروشگاهی یا موبایلی برای آزمایش استفاده کنید.

این برنامه ها به شما امکان این را می دهد که عکس فضای مورد نظر خود را بارگذاری نمایید و رنگ ساختمان مدنظر خود را انتخاب کنید و در نهایت تصویر فضای اتاقی را که می خواهید رنگ آمیزی نمایید را با رنگ مورد سلیقه ی خود در اپلیکشن مشاهده نمایید.

به عنوان مثال، برنامه هایی مانند Color Grab ، Project Color یا Pick-a-Paint را می توانید امتحان کنید.

 

منبع:

انتخاب پالت رنگ ساختمان

 

مقالات مرتبط

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button