چگونه هنگام رنگ آمیزی دیوارها از آثار غلتکی جلوگیری کنیم؟

اگر می خواهید کمی تغییر رنگ در خانه خود ایجاد کنید، یک لایه رنگ تازه بهترین راه حل برای تغییر مکان برای شروع است. استفاده از غلتک رنگ بهترین راه برای پوشش دهی دیوار به منظور زیبایی و تمیزی است، اما آثار غلتک، حاصل از رنگ آمیزی می تواند رنگ شما را رگه دار کند. خوشبختانه، چند راه حل وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از آثار غلتکی زمان نقاشی ساختمان برای پرداخت صاف و تمیز روی دیوارهای خود انجام دهید.

از روکش غلتکی مصنوعی با چنگک کوتاه استفاده کنید.

روکش های غلتکی ارزان می تواند منجر به رگه ها و علائم رنگ روی دیوار شما شود. هنگامی که در حال انتخاب لوازم خود هستید، به دنبال روکش غلتکی مصنوعی 1/4 اینچی (0.64 سانتی متری) برای دیوارها و سقف خود باشید. این روکش غلتکی هیچ درز مشخصی ندارد، بنابراین رنگ شما را به نرمی روی هر سطحی به خوبی و بدون نقص اعمال می کند. روکش های غلتکی با چرتکه طولانی تر برای دیوارهای بافت دار بهتر هستند.

هر گونه پرز را از روی غلتک رنگ پاک کنید.

 

از پاشیدن و لکه های رنگ خود در اثر گرد و غبار و پرز خودداری کنید. قبل از استفاده از یک جاروبرقی یا یک تکه نوار چسب برای تمیز کردن غلتک خود استفاده کنید. حتی اگر غلتک جدید باشد، باز هم ممکن است کمی گرد و غبار یا کثیفی روی آن باشد، بنابراین قبل از شروع به سرعت آن را پاک کنید.
اگر از یک غلتک قدیمی استفاده می کنید، مطمئن شوید که هیچ رنگ خشکی روی آن وجود ندارد که می تواند باعث ایجاد توده یا برآمدگی در رنگ شما زمان نقاشی دیوار شود.

از رنگ زیاد استفاده نکنید.

 

رنگ بیش از حد می تواند پاشیده شود و باعث ایجاد خطوط خشن شود. رنگ خود را در سینی رنگ بریزید و غلتک خود را در رنگ فرو کنید. غلتک را دوباره روی شیارهای سینی رنگ بغلتانید تا قبل از اینکه آن را روی دیوار قرار دهید، اضافی رنگ آن را فشار دهید.
از طرف دیگر، رنگ بسیار کم می تواند رنگ شما را رگه دار و نازک کند. سعی کنید تعادل را برای استفاده از رنگ برقرار کنید.

در الگوی “W” یا “N” رول کنید.

مناطق وسیعی از دیوار را به راحتی و بدون رگه ها بپوشانید. غلتک خود را به صورت مورب به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا از کل دیوار خود عبور کنید. حتماً قبل از خشک شدن آخرین پوشش خود، رنگ جدید را دنبال کنید تا از ایجاد رگه جلوگیری شود.
نقاشان حرفه ای می توانند در خطوط مستقیم بالا و پایین نقاشی کنند، اما انجام این کار کمی سخت تر است. اگر مبتدی هستید، برای شروع الگوی W یا N را امتحان کنید.

از فشار متوسط روی غلتک استفاده کنید.

فشار دادن بسیار شدید غلتک می تواند رنگ را به دیوار فشار دهد. در عوض، غلتک را با فشار متوسط به دیوار فشار دهید. اگر رنگ شروع به خط زدن یا ایجاد خطوط کرد، احتمالاً بیش از حد فشار می‌آورید.
برای اینکه به نقطه فشار متعادلی دست یابید، شاید نیاز باشد که چندین بار عملیات رنگ آمیزی و غلتک را بیازمایید.

لبه خیس را حفظ کنید.

هر بار که رنگ را روی دیوار می‌پیچید، آن را روی رنگ مرطوب قرار دهید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که لبه های شما چندان مشخص به نظر نمی رسند. لزومی ندارد که یک همپوشانی بزرگ باشد – حدود 1 اینچ (2.5 سانتی متر) به خوبی انجام می شود.
این ساده ترین و بهترین راه برای اطمینان از عدم ایجاد رگه در رنگ خشک شده است.

 

تا حد امکان نزدیک به کف و سقف رنگ کنید.

از خطوط رنگ خشن در بالا و پایین دیوار خودداری کنید. سعی کنید غلتک خود را تا جایی که ممکن است به سقف و کف نزدیک کنید بدون اینکه رنگ را در همه جا پخش کنید. این به ترکیب خطوط بین 2 کار رنگ آمیزی شما کمک می کند و دیوارهای شما را بدون درز نشان می دهد.
می توانید ابتدا دور کف و سقف را رنگ آمیزی کنید تا کار رنگ آمیزی شما آسان شود یا می توانید آن را تا انتها ذخیره کنید.

تمام دیوار را به یکباره رنگ کنید.

وسوسه نشوید که در وسط مکث کنید و بگذارید رنگ خشک شود. هنگامی که روی دیوار شروع به کار کردید، مهم است که کل آن را مرور کنید تا از آثار غلتکی جلوگیری کنید. توقف و شروع در وسط کار رنگ می تواند منجر به خشک شدن ناهموار شود که باعث ایجاد رگه می شود.
انجام یک دیوار کامل به طور همزمان تضمین می کند که لبه خیس را در تمام مدت حفظ خواهید کرد.

در حالی که رنگ خیس است از روی علامت های غلتک برگردید.

اگر زودتر آنها را ببینید، می توانید علائم غلتکی را برطرف کنید. رنگ بیشتری را روی غلتک خود قرار دهید و به آرامی روی دیوار روی علامت های غلتک فشار دهید. از کف تا سقف مستقیماً از دیوار بالا و پایین بروید تا علائم غلتک را برطرف کرده و رنگ را پخش کنید.
به این کار «پشت نورد» نیز می‌گویند و بخش فوق‌العاده مهمی برای صاف کردن خطوط رنگ شما است.

اگر آثار غلتکی پیدا کردید، دیوارهای خود را سمباده بزنید.

توجه به علائم غلتکی بعد از این واقعیت می تواند خطرناک باشد. اگر رنگ شما خشک شد و رگه ها یا ردهایی در رنگ خود پیدا کردید، یک ورق سنباده 180 یا 220 گریت بردارید و از آن برای سنباده زدن رگه های رنگ از روی دیوار استفاده کنید. دیوارها را پاک کنید تا از گرد و غبار خلاص شوید، سپس تمام دیوار را با یک لایه آستر جدید بپوشانید و رنگ کنید.
همچنین می‌توانید بین لایه‌ها سنباده بزنید تا علائم رگه‌ها را به‌موقع پاک کنید.
سنباده زدن روی قطره های رنگ یا حباب نیز به خوبی عمل می کند.

منبع: wikihow

4.8/5 - (6 امتیاز)
Call Now Button